Sezono finiše šaukštas deguto (papildyta)

2014 11 03

 Rokiškio FK sužaidė paskutines didžiojo futbolo varžybas. Jos susiklostė nesėkmingai pralaimėjom Šiaulių apskrities čempionams FK Saulininkas komandai 1-6. Apie jas vėliau plačiau.

http://www.saff.lt/saff/index.php?pg=naujienos&nid=951

 Skaudus pralaimėjimas Šiauliuose nuleido ant žemės. Kas tai atsitiktinumas ar užprogramuota nesėkmė? 

 Sumanymas žaisti lapkričio 2 dieną buvo iš mūsų pusės. Juk visi susirenka į namus per Vėlines, tačiau sekmadienio ryte vaizdas buvo ne koks. Iš Rokiškio išvyko tik 6 galintys žaisti iš du pusiau traumuoti vienas sergantis. Tokia pradžia jau savaime nežadėjo nieko gero. Visa laimė, kad panevėžiečiai susirinko beveik 100 proc. Mums šiose varžybose sutiko padėti Gasas vėliau tapęs naudingiausiu taurės varžybų žaidėju nuo mūsų komandos.

 Išokęs į balą sausas neišlipsi, žaisti vis tiek reikėjo. Varžybos vyko centriniame miesto stadione, kur žaidžia Šiaulių futbolo komanda. Nežiūrint vėlyvo rudens stadionas paliko gerą įspūdį. Pirmą kartą klubo istorijoje švieslentėje degė klubo herbas, stadiono diktorius pristatė visus žaidėjus pasijutome kaip aukščiausio lygio komanda, o kada dar tai bus?

 Startas kaip visada su vienu Giedriuku priekyje ir trimis saugais viduryje. Žaidėjai vieni kitų nepažinojo, todėl pirmas 10 min. vyko apsiuostymas. Šiauliečiai siekė įrodyti šeimininkų statusą mes norėjome neatsilikti nuo jų. Pirmieji smūgiai link vartų didelio pavojaus nesukėlė. Pirmą šimtaprocentinę progą turėjome mes. Mūsų vidurio gynėjas Matas nutarė pasijungti į ataką ir iššokęs vienas prieš vartininką jau turbūt pagalvojo, kad bus įvartis, tačiau šeimininkų vartų sargas neįtikėtinai ištraukia kamuolį, bei nukreipia jį už galinės linijos. Dar po kelių akimirkų Mariui pavyksta reidas aikštės viduriu. Gynėjas jį laikė už "maikono", bet tas negriuvo, kai jau atrodė, kad laikas smūgiui į vartus prarastas sekė perdavimas į kraštą. Giedriui beliko "paguldyti" kamuolį į vartų tinklą. Kėlinio viduryje švieslentėje užsidega akiai malonūs skaičiai. Šeimininkų atsako ilgai laukti nereikėjo. Rionkė prarado kamuolį aikštės viduryje varžovų puolėjas niekeno netrukdomas prisivarė kamuolį iki 16 m. linijos, bei nuginklavo Mutį smūgiu į vartų kampą. Rionkė turėjo šansą persverti rezultatą, tačiau smūgiavo per silpnai ir nevisai tiksliai. Varžovų vartininkas ištraukė smūgį į tolimą vartų kampą. Kaip būna tokiais atvėjais neįmuši tu įmuša tau. Po kampinio prie mūsų vartų kovodamas su varžovais galva nuo skersinio kamuolį į Mučio vartus nukreipia Dainius. Pirmas kėlinys pralaimėtas 1-2.

 Per pertrauką tarėmės dėl Aurės permetimo į kraštą, kad suaktyvinti šoninių saugų žaidimą, tačiau nutarėm palaukti neskubėti. Tik prasidėjus antram kėliniui į mūsų vartus krito 3 įvartis. Varžovai išvengė aukštai žaidusių gynėjų pinklių Mutis bandė gelbėti situaciją išeidamas už baudos aikštelės ribų, tačiau nesėkmingai. Kamuolys praskriejo šalia Mučio ir riedėjo link tuščių vartų. Varžovui beliko jį pasiūsti į tinklą. Mūsiškiai apeliavo į šoninį arbitrą dėl nuošalės, tačiau aikštės teisėjas parodė gestą ranka į aikštės vidurį 1-3. Mūsų laivas pradėjo skęsti. Turėjom tik vieną keitimą, nes Meistro sudevėtas variklis "užsikirto" apšilimo metu. Ernė žaidė viena koja. Pradėjom eiti va bank tuo apnuogindami gynybą. Mes pelnėm įvartį po aštraus Mariaus prasiveržimo kraštu ir perdavimo į aikštės vidurį, tačiau teisėjas užfiksavo taisyklių pažeidimą. Kuo toliau tuo labiau matėsi šeimininkų pranašumas, praktiškai dauguma jų atakų buvo pavojingos. Jeigu anksčiau Mutis labai sėkmingai išeidavo iš vartų į pagalbą gynėjams tai šiose varžybose nesisekė. Varžovų puolėjai buvo tikslesni ir greitesni. Jie be atsako pasiuntė dar tris kamuolius į mūsų vartus. Lyg ir atrodė, kad žaidžia tik viena komanda, tačiau mes irgi kovojom kiek leido jėgos. Gaso smūgis šalia vartų, Mariaus išėjimas vienas prieš vieną, Rionkės ir Ernės "neuždaryti" aštrūs perdavimai iš krašto tai mūsų sukurtos, tačiau nerealizuotos progos. Šis mačas kažkuo priminė dvikovą su Marijampolės Švyturiu, kada žaidė dvi komandos, o įvarčius mušė viena. Varžybų pabaigoje varžovai gavo teisę baudos smūgiui. Kamuolys atsimušė į vartų konstrukcijos susikirtimą po to rikošetu atšoko ir mistiniu būdu nepateko į vartus. tokių smūgių daug matyti neteko.

 Po varžybų vyko taurės įteikimas, foto sesija. Viską užbaigė bendras pasisedėjimas su šiauliečiais pirtyje. Gal būt tai naujų ryšių pradžia pagyvensim pamatysim.

 Po "Aukštaitijos" pirmenybių pabaigos buvo musiškių svajojančių apie dalyvavimą II lygos pirmenybėse. Šios varžybos parodė, kad visomis prasmėmis per anksti. 

 Varžybų akimirkos