Futbolo turnyro nuostatai

2014 08 19

 Futbolo turnyras Rokiškio futbolo klubo taurė 2014

 

TURNYRO NUOSTATAI

 

Turnyro tikslai:

 

  1. Populiarinti futbolą tarp rajono gyventojų.
  2. Organizuoti jaunimo ir dirbančiųjų gyventojų laisvalaikį.
  3. Puoselėti futbolo turnyrų tradicijas.

 

Varžybų vieta ir laikas:

 

  1. Varžybos vykdomos sporto centro stadione.(pagal galimybes kituose rajono stadionuose)
  2. Varžybos vyks 2014 m. rugpjūčio  -  rugsėjo mėn.

 

Varžybų dalyviai ir varžybų eiga:

 

1.      Varžybose gali dalyvauti visi rajono gyventojai, ne jaunesni kaip 16 metų, tam tikslui reikia suburti futbolo komandą ir ją užsiregistruoti.

2.      Komandos sudėtis 12 žaidėjų ir vadovas. Visi žaidėjai turi užsiregistruoti iki pirmų varžybų. Pažeidus šią taisyklę komandai skiriama 50 lt. bauda ir įskaitomas pralaimėjimas. Negalima atstovauti dviems komandoms turnyro metu. Komandinę paraiška kartu su startiniu mokesčiu pateikiama prieš pirmąsias komandos varžybas jų teisėjui. Komandinėje paraiškoje žaidėjai pasirašytinai prisiima atsakomybę už savo sveikatos būklę.

3.      Varžybų metu rungtyniauja 6 aikštės žaidėjai ir vartininkas. Žaidžiama du kėliniai po 30 minučių nestabdant laiko, pertrauka tarp kėlinių 10 minučių.

4.      Žaidėjų keitimas vykdomas pagal salės futbolo taisykles ( galima keisti kiek norima žaidėjų ir kiek norima kartų svarbu, kad vienu metu aikštėje nebūtų daugiau kaip 7 žaidėjai). Pažeidus šią taisyklę žaidėjas įspėjamas (geltona kortelė).

5.      Komandai būtina turėti vienodos spalvos aprangą. Žaidėjai privalo dėvėti kojų apsaugas.

6.      Žaidėjui už šiurkštų žaidimą, nekultūringą elgesį varžovų ar teisėjų atžvilgiu, keiksmažodžius  baudžiami įspėjimu ( geltona kortelė), o pasikartojus panašiems atvejams tų pačių rungtynių metu šalinami iš aikštės be galimybės pakeisti. Pašalintas žaidėjas privalo praleisti sekančias varžybas ir susimokėti 30 lt. baudą. Teisėjų ir organizatorių sprendimu žaidėjas gali būti nubaustas kelerių rungtynių diskvalifikacija arba pašalintas iš turnyro. Žaidėjas surinkęs dvi geltonas korteles praleidžia sekančias varžybas.

7.      Varžybos vykdomos rato sistema, komandai už pergalę skiriami 3, už lygiąsias 1, už pralaimėjimą 0 taškų. Komandos užėmusios 1-2 vietas kovoja finale, 3-4 vietas susitinka varžybose dėl 3 vietos.

8.       Komandai be pateisinamos priežasties neatvykus į varžybas įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0-5. Antrą sykį neatvykus į varžybas komanda šalinama iš varžybų jos rezultatai anuliuojami.

9.      Rungtynėms teisėjauja vienas teisėjas.

 

Nugalėtojų išaiškinimas ir apdovanojimai:

 

  1. Komandoms surinkus vienodai taškų atsižvelgiama į tarpusavio rezultatą, bendrą abiejų komandų įvarčių balansą, pergalių skaičių. Trims komandoms surinkus vienodai taškų lemia tarpusavio rungtynių rezultatai, bendras pergalių skaičius po to įvarčių balansas.
  2.  Finalinėse varžybose ir varžybose dėl 3 vietos pagrindiniam varžybų laikui pasibaigus, ir rezultatui esant lygiam skiriami du pratesimai po 7 min.. Jeigu ir jie neišaiškina nugalėtojo skiriami 7 metrų baudiniai, juos muša 5 žaidėjai iš kiekvienos komandos paeiliui.
  3. Komanda nugalėtoja apdovanojama taure. Komandų prizininkių žaidėjai apdovanojami medaliais. Asmeniniai apdovanojimai įteikiami:

a)      daugiausia įvarčių įmušusiam žaidėjui,

b)      geriausiam vartininkui ir t.t.

4. Varžybų startinis mokestis 110 lt.

 

 

                                                     Turnyro vadovas E. Gaigalas        tel. 8 698 78209