Kur dingo aistra? (komentaras)

2014 07 10

 Pasaulio futbolo čempionatas pasiekė finišo ribą dar dvi rungtynės ir futbolo fiesta pasibaigs. Ir vėl reiks ketverius metus laukti, svajoti, tikėtis. Daug pažystamų klausia: - už ką tu sergi? Dėja, bet mano favoritai liko namie. Jie tokie patys televizijos žiūrovai kaip ir aš. Tikras azartas apima tik žaidžiant Lietuvai na ir aišku tėviškės FK visa kita tik gražus arba nelabai futbolas. Aišku yra simpatikų, yra žaidėjų kurie negali palikti abėjingu bet ko, tačiau aistros mažoka. 

 Jau nuo aštuntfinalio čempionatas prarado savo žavesį. Viskas daugiau mažiau prognozuojama, viskas labai pragmatiška. Olandai žibėję pirmose varžybose tarsi išsikvėpė. Dar niekada taip nesinorėjo, kad pralaimėtų Argentina. Nors asmeniškai nieko prieš juos neturiu, tačiau išskyrus Maskerano visi kiti kažkokie neargentinietiški, neaistringi. Netgi gan pragmatiška vokiečių mašina ir ta pradėjo užsikirtinėti, bent jau iki varžybų su brazilais. Jausmas toks, kad mušdami vieną po kito įvarčius į brazilų vartus vokiečiai patys nelabai suprato kas čia vyksta. O brazilų tai gaila. Gaila ne kiek  žaidėjų, o tautos. Visiems pasitaiko "juodų" dienų, o dar psichologinis spaudimas, ne kiekvienas netgi pats "kiečiausias" gali su juo susitvarkyti. 

 Varžybos kurios turi tapti čempionato puošmena tampa tik dar vienomis eilinėmis varžybomis. Dar galima pateisinti, kai baudinių serijos laukia kokie nors graikai, tačiau olandai, argentiniečiai. Gal kalta varžybų sistema? Per didelė klaidos kaina, ne vienose varžybose komanda įmušusi įvartį susikoncentruoja gynybai ir pasiekia tikslą t.y. sekantį etapą. Malonia išimtimi tapo Olandijos-Meksikos dvikova, kada tokia įvykių eiga buvo paneigta. Jeigu klaidos kaina nebūtų tokia didelė ir būtų dar vienos varžybos kuriose būtų galima pasitaisyti. Lenkiu prie to, kad 1982 m. čempionate antras etapas buvo irgi grupių. Vienoje iš jų susitiko brazilai, argentiniečiai ir italai ko paskoje įvyko trys futbolo fiestos kuriomis galima žavėtis ir šiandien. Nuo 1986 m. pradėjus taikyti dabartinę sistemą futbolas kuo toliau tuo labiau tampa pragmatiškas, o tai eiliniam žiūrovui ne į naudą.