Teorija ir praktika

2014 06 26

  Štai ir finišavo 'Aukštaitijos" pirmenybių I ratas. Kokie pirmieji pastebėjimai?

 Kadangi ranka laikoma ant pirmenybių "pulso" tai sužinosit ir įdomių faktų. Dar prieš pirmenybių startą sužaidėm draugiškas varžybas su Anykščiais. Gan eksperimentinė mūsų sudėtis pralaimėjo šeimininkams 0-2. Varžybos gavosi nervingos ir ne visai draugiškos, bet tam tikri dalykai pasimatė. Vienas iš jų, kad anykštėnai labai rimtai nusiteikę artėjančioms pirmenybėms. Tai patvirtino ir I turo rungtynės Panevėžyje, kur anykštėnai nepaliko vilčių SC Baltic komandai. Tuo tarpu mes turėjom kovingas lygiąsias su Rėkliais iš Panevėžio 1-1. Kaip parodė tolimesni įvykiai tai kol kas stipriausia Panevėžio komanda. Matyt galėjom turėti su jais ir daugiau nemalonumų jei už juos būtų žaidę du buvę mūsų komandos nariai Mantas Gasiūnas ir Agnius Sadauskas (rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas).

 Antrame ture žaidėm išvykoje su Panevėžio FK Orfa. Varžybos iš PFA dirbtinės dangos stadiono buvo perkeltos į stadioną prie užtvankos. Ši aikštė tikrai nebloga ir matyt pirmenybės nelabai ką prarado dėl šio pasikeitimo. Vienintelis trūkumas nėra persirengimo kambarių ir dušų. Tokį malonumą iš visų komandų sau gali leisti tik kupiškėnai kur ir dušai ir šiltas vanduo. Varžybose su Orfa neturėjom kelių pagrindo žaidėjų, todėl pasiektos lygiosios pozityvus rezultatas. 

 Trečiame ture vėl tas pats stadionas prie užtvankos ir vangiai besirenkantys į varžybas Ąžuolo žaidėjai. Tarp jų buvo ir buvęs mūsiškis Darius Dzmidas. Ąžuolai sutriuškinami ir įsirašom pirmą pergalę, bei 5 tašką į savo sąskaitą. 

 Ketvirtam turui tai sunkiai krapšėm žaidėjus, kad klubo vadovui teko įsimesti bucus į krepšį, kaip paaiškėjo ne veltui. Kupiškėnai tuo tarpu susirinko kaip niekada ir nutarė, kaip sako Gedvė "nulupti kailį" tik šiuo atvėju mums. Tik per teisėjo pridėtą laiką išplėštos lygiosios 2-2. Dėl lygiųjų dalis kaltės krinta Alikui. Jis ryžosi sulaužyti tvarką ir ėmėsi realizuoti 11 m. baudinį. Kas išėjo matė visi dalyvavę varžybose, o žino tie kurie domisi mūsų puslapiu. Taigi tai kol kas dramatiškiausias šių metų mačas. 

 Varžybose su Pasvaliu iškovota istorinė pergalė. Pirma per mūsų susitikimų istoriją. Varžybos "žavėjo" savo komentarais kurie skriejo tiek iš aikštės, tiek į aikštę. 

 Šeštame ture vėl lengva išvyka į Panevėžį. Rezultatu 12-3 nugalėta SC Baltic. Tai neabejotinai didžiausiu skirtumu kada nors laimėtas Rokiškio futbolininkų mačas. Taigi vėl istorinė pergalė.

 Paskutiniame pirmo rato ture laukė kautynės su Anykščiais. Kautynės, nes beveik visada kaunamės, kartais, net su muštynių elementais. Ne išimtis ir pastarasis mačas, kuriame po įdomios ir įtemptos kovos nugalėjome varžovus. Varžovai po rungtynių kaltino teisėjus. Diskutuotinų momentų buvo ir bus.

 Pirmam erate pelnėme 27 įvarčius, o praleidome 11.

Mūsų įvarčius pelnė: Giedrius -9, Andrius ir Aure po 4, Mantas-3, Rionkė ir Gedvė po 2, Meistras, Alikas ir Matas po 1. Mūsų  įvarčius praleido Mutis 9, Ernestas -2.

 Mušėm viso 4 vienuolikos metrų baudinius. 2 įmušė Giedrius, vieną Meistras, beja pasižymėjęs pirmą sykį nuo 2007 m. kada žaidžiam didžiojo futbolo varžybas. Alikas savo šanso neišnaudojo.

 į mūsų vartus skirti 3 vienuolikos metrų baudiniai - realizuoti 2. 

Savo "aktyve' turim 6 geltonas korteles. 

 Už mus debiutavo Lukas ir atrodo prie kolektyvo pritampa, apie Tomą kol kas šnekėti sunku visi kiti jau žaidžia užklubą ne pirmą sezoną