Intriguojanti dvikova

2014 06 23

 Vakar buvo sužaistas paskutinis "Aukštaitijos"  pirmenybių pirmo rato mačas. Rokiškyje susitiko Utenos apskrities komandos šeimininkų FK ir svečiai iš Anykščių. Abi komandos tarp pirmenybių lyderių, todėl galima buvo tikėtis intriguojančios dvikovos. Tie kurie ją matė tikrai neturėtų gailėtis.

 Iš ryto nuobodžiai lijęs lietus baigėsi prieš pat varžybų startą, taigi oro sąlygas turėjom kone idealias. Mūsų starto sudėtis jau įprasta kai susirenka visa komanda. Varžybų planas atididžiai gintis, esant galimybei spausti varžovų gynėjus ir greitai kontratakuoti. Tai yra išnaudoti savo pagrindinius privalumus. Svečiai nuo varžybų pradžios į aikštę neišleido savo atakų lyderio Mariaus. matyt irgi buvo paruošę staigmenų.

 Varžybas aktyviau pradėjo svečiai pirmas 10 min. iniciatyva buvo jų pusėje. Kažko ypatingai pavojingo pri mūsų vartų nebuvo, tačiau svečių aktyvumas jautėsi. Iki kėlinio vidurio žaidimas apsilygino. Prie varžovų vartų ėmė rastis pavojingi momentai. bene geriausią progą pirmame kėlinyje turėjo Aure. Deja, bet jo smūgis iš kokių 18 metrų lėkė gerokai virš vartų. Aštrų Giedriaus prasiveržimą paskutinių momentu nutraukė varžovų gynėjas, o galėjo būti labai pavojinga. Kėlinio pabaigoje visgi pamatėme Marių aikštėje ir mūsų baudos aikštelėje streso padaugėjo. Iki kėlinio pabaigos nieko rimto neįvyko.

 Per pertrauką šiek tiek pergrupavome jėgas. Gedvė iš atraminio saugo persistūmė į priekį jo vietą užėmė Andrius. Vietoj Aliko išėjo žaisti Edgaras. kėlinio pradžioje iniciatyva perėjo į mūsų rankas. Pavojingai smūgiavo gedvė iš toli. Varžybų 55 min. krito pirmas įvartis. Andriui pavyko suklaidinti gynėjus ir tiksliu smūgiu iš dešniojo atakos krašto nuginkluoti varžovų vartininką. Svečiams tokia įvykių eiga ryškiai nepatiko ir jie suaktyvino žaidimą. Mes gal per daug atsitraukėm prie savo vartų. Prasidėjo abipusės pražangos, o kiekviena iš jų tai galimybė pavojingam "standartui". Kamuoliai lėkė į mūsų baudos aikštelę ir iš dešinės ir iš kairės. Gynyba ir Mutis tvarkėsi nepriekaištingai. 72 min. varžovams pavyko graži ataka dešiniuoju kraštu ir suklaidinęs mūsų gynėjus R. Prušinskas išlygino rezultatą. Praėjo tik keletas minučių ir mes vėl buvome priekyje. Visas varžybas 'aręs' Giedrius pagaliau išmaudė varžovų gynėjus ir iš aštraus kampo "sušaudė' varžovų vartininką. Pakvipo pergale. Varžovai tuo tarpu pakilo į lemiamą šturmą. Varžyboms jau visiškai priartėjus prie pabaigos Mutis kažkaip nesėkmingai atmušė kamuolį prieš save. Andrius norėdamas jį išspirti į užribį pataikė į varžovo krūtinę. Rezultate 11 metrų baudinys jau pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui. Praktiškai po kiekvienos treniruotės mušam tuos baudinius. Gal jos padėjo Mučiui, gal varžovo smūgis buvo nevykęs, tačiau pendelį ir pakartotiną varžovų smūgį mūsų vartininkas ištraukė taip leisdamas mums įsirašyti labai brangius 3 taškus.

Mučio ištrauktas 11 m. baudinys