Dviejų serijų trileryje nusileista kaimynams iš Biržų

2013 10 13

 Spalio 12 ir 13 dienos įeis į istoriją, kaip laikas debiutinio "Aukštaitijos" taurės sezono. Burtai mums buvo nepalankūs sutikom ko gero stipriausią Panevėžio apskrities komandą. Varžybų laukėm su tam tikra įtampa, nes laukė sunkus ir neparankus varžovas. Geriausias mūsų rezultatas su dar tuomet Biržų "Rinkuškiais" 1-3 Rokiškyje ir 0-3 Biržuose.

 PIRMA SERIJA

 Pirmos varžybos šeštadienį vyko Rokiškyje. mes surinkom praktiškai geriausią sudėtį kurią šiuo metu turim. Varžybų planas buvo trukdyti žaisti varžovams, bei ieškoti laimės kontr išpuoliuose. Priekyje palikom tik Giedrių ir stengemės "sutirštinti" aikštės vidurį. Pirmame kėlinyje įsiminė keli momentai. Tai Giedriaus smūgis iš dešnio krašto, kai kamuolys pralėkė šalia vartų, Mučio seivas po Gaso smūgio, bei aišku Mantuko įvartis. kuris panašu bilekokių įvarčių nemuša tik gražius. Gavęs kamuoliuką baudos aikštėje jau galėjo smūgiuoti vienu lietimu. Atrodė, kad epizodas bus prarastas, tačiau ne. Kamuolys buvo sėkmingai permestas ant kairės kojos ir įsmeigtas į kairį viršutinį vartų kampą. Kiek netikėtai po pirmo kėlinio priekyje mes 1-0.

 Antrame kėlinyje sužaidus apie 10 min. į varžovų vartus krito antras įvartis. Po baudos smūgio prie varžovų vartų kamuolys ilgai skrido kol surado Aurės galvą. Varžovai kažin kodėl pagalvojo, kad nuošalė, tačiau jos nebuvo. Šis epizodas buvo lemiamas. Kaip sako kai kurie treneriai rezultatas 2-0 pats blogiausias, nes ateina nusiraminimas. Maža to varžovai pradėjo "stumti" ant aikštės teisėjo ir šis "pamėtė" varžybas. Negali sakyti, kad švilpė už mus, tačiau darė klaidų. Mums reikėjo tiek nedaug, kad išnaudoti vieną iš daugelio progų, kad ir pavyzdžiui Mariaus. Manau praleidę 3 įvartį varžovai būtų palūžę. Likus žaisti apie 15 min. po Liudo kovos baudos aikštelėje su varžovu buvo skirtas 11 m. baudinys į mūsų vartus. 11 m. baudinys 50 ant 50 gali duoti, gali ne teisėjas davė. Mutis kampą atspėjo, bet kamuolio neištraukė. Likus žaisti apie 5 min. į mūsų vartus krito dar vienas įvartis dabar jau po baudos smūgio. kamuolys surado kelią tarp gynėjų kojų, o Mutis nespėjo susiorentuoti. Taigi rezultatas tapo 2-2.  Varžybas ištraukti galėjo Andrius, bet jo smūgis galva varžybų pabaigoje pralėkė visai šalia vartų. Pagal progas turėjome laimėti mes, tačiau varžovai parodė charakterį ir matyt neatsitiktinai tapo II lygos prizininkais. Taigi pirmą sykį istorijoje Biržų nugalėti nepavyko nors pergalė buvo taip arti.

ANTRA SERIJA

 Tikėtis, kad sekmadienį mums seksis geriau buvo sunku. Pirmose varžybose gal buvom neįvertinti, gal juos "išmušė" teisėjas, bet pagal žaidimą nenusileidom niekuo. Į varžybas negalėjo vykti Gedvė jį gynybos centre pakeitė Egė. Visi kiti varžybas pradėjo tose pačiose pozicijose. Kadangi Biržų stadionas palyginti su Rokiškio, kaip " Camp Nou" Barselonoje-žymiai didesnis. Tikslas buvo susispausti ir neduoti varžovams išnaudoti erdvių. Pasakyti lengva padaryti sunku. Varžovai buvo pasiruošę mus sudraskyti per pirmas 15 min., tačiau nors ir braškėdama mūsų gynyba atsilaikė. Čia reikia dėkoti visiems ypač Andriui kuris "arė" už du ir gynyboje ir puolime. Varžovams toks mūsų spyriojimąsis ryškiai nepatiko. Gal mums pritrūkdavo šaltakraujiškumo, gal koncentracijos, tačiau pirmą kėlinį atsilaikėme. Keletą sykių prie mūsų vartų buvo labai karšta. Atgijo šiokios tokios viltys įmušti vieną įvartį ir kaip nors apsiginti. Sužaidus apie 15-20 min. vis tik įvartis krito į mūsų vartus. Po Gaso skerso Dainius norėdamas išnešti kamuolį už vartų nukreipia jį į savus vartus. 0-1 ir nieko gero. Kol dar "neatsičiukinam" po pirmo įvarčio iš baudinio maždaug 25 ar daugiau metrų pralaidžiam dar vieną. Šis jau grynai Mučio. Prieš tai jam pavyko ištraukti keletą daug sudėtingesnių smūgių, tačiau šio atrodytų nesudėtingo neištraukė. Dabar jau varžovai nusiramino, o Giedrius pagaliau pabėgo nuo gynėjų ir pralėkęs pusė aikštės nuginkluoja varžovų vartininką. 1-2 ir reikia tik 1 įvarčio, kad intriga atgytų. Turėjom tris geras progas Aurė tik tik neuždarė Giedriaus perdavimo. Pauliaus smūgį iš 10 metrų nublokavo gynėjas ir Dainiaus smūgį po baudinio kada kamuolys pralėkė visai šalia vartų. Realiausia proga ko gero būtų buvusi Andriaus. Jis jau praktiškai išbėginėjo vienas prieš vieną su varžovų vartininku, kai teisėjas visgi užfiksavo nuošalę.Trečią įvartį prasileidom po kampinio, kai Mutis buvo 'sušaudytas" iš kelių metrų. 1-3 galutinis antrų varžybų rezultatas. Jis reiškia, kad traukiamės iš kovos dėl taurės.

 REZIUMĖ

 Pralošėm, tačiau abi varžybas vyko kieta vyriška kova. Varžovai buvo geresni, tačiau gėdos Rokiškiui tikrai nepadarėm. RESPECT visiems savaitgalio batalijų dalyviams. 

P. S. dėl pralaimėjimo kaltas Meistras, kad nevažiavo į Biržus. Varžybų foto vėliau.

Šeštadienio Mantuko bajeris jei kas prisimena iš serijos priėjo Kinziulis.

Priėjo ir klausia: - Erikai, o aš užausiu toks didelis, kaip tu?

Atsakau: - O kiek tau metų?

Jis: -23

Atsakau; - Manau, kad jau ne, kiek galėjai tiek užaugai.

Jis: - Erikai, o tu kada nors muši tokius įvarčius kaip aš?

 Aš: - Manau, kad jau nebe........nebent man kada nors būtų 23 metai.