Regiono seniūnijų varžybos

2013 09 02

 Paskutinę 2013 m. vasaros dieną regiono seniūnijų sportininkai rinkosi į Rokiškį kur vyko įvairių sporto šakų varžybos. Šių varžybų nugalėtojų laukia kelionė į finalines visos Lietuvos seniūnijų žaidynes.

 Futbolo varžybose 5 prieš 5 dalyvavo 5 seniūnijų komandos. Po burtų ir taisyklių aptarimo prasidėjo varžybos kurios vyko rato sistema. Buvo žaidžiami du kėlinukai po 10 min. Varžyboms teisėjavo vietiniai Rokiškio teisėjai. 

 Pirmoje dvikovoje rokiškėnai išbandė jėgas su kupiškėnais. Kupiškio žaidėjai labai lėtai įsivažiavo. Rokiškėnai tuo tarpu žaidė aktyviai ir drausmingai nežiūrint to, kad išvakarėse turėjo sunkias UAFA pirmenybių varžybas. 4-0 užtikrinta Rokiškio pergalė. Kitoje paraleliai vykusioje dvikovoje Panevėžio rajono komanda tik paskutinę minutę išlygino rezultatą varžybose su Zarasų miesto seniūnija 1-1. Antrame ture Rokiškis be didesnio vargo nugalėjo Uteną 2-0. Zarasų ir Kupiškio dvikovoje užvirė tikra intriga. Likus žaisti apie 2 min. Zarasai pirmavo 2-1, tačiau kupiškėnai sugebėjo ne tik išlyginti,i bet ir persverti rezultatą 3-2. Paskutinės zarasiškių atakos metu Kupiškio gynėjas prasižengė ant baudos aikštelės linijos dėl ko buvo skirtas baudos smūgis. Kupiškėnams pavyksta smūgį blokuoti, tačiau teisėjas liepia jį pakartoti, nes gynėjas paliko sienelę dar iki švilpuko. Antras smūgis pramuša žaidėjų sienelę ir atsimuša nuo skersinio į žemę po to vėl į skersinį ir atsiduria vartininko rankose. Kirto ar nekirto kamuolys vartų liniją, čia pat buvęs teisėjas kupiškėnų liūdesiui įvartį užskaito. Galutinis rezultatas 3-3. Trečiame raunde Panevėžys lengvai "sudoroja" Uteną 4-0. Varžybose tarp Zarasų ir Rokiškio po pirmo kėlinuko pirmauja Zarasai 1-0. Antrame kėlinyje zarasiškiai lyg ir bando išsaugoti jiems palankų rezultatą, tačiau už tai yra baudžiami. Rokiškis perima iniciatyvą ir laimi 3-1. Ketvirtame ture rokiškėnai serga už Kupiškį, nes jų pergalės prieš Panevėžio rajono komandą atveju Rokiškio miesto seniūnijos komanda dar nesibaigus varžyboms taptų turnyro nugalėtoja. Kupiškis užtikrintai laimi 3-1. Kitoje dvikovoje moraliai palūžę Zarasai sužaidžia lygiosiomis su Utena 1-1. Paskutinis turas sprendė kas užims 2-5 vietas. Rokiškis be didelio entuziazmo nusileido Panevėžio rajonui 2-3, panevėžiečiai pergalingą įvartį pelnė paskutinės atakos metu. Kupiškis užtikrintai nugalėjo Uteną 4-0 ir iškovojo II vietą.

 Galutinė komandų rikiuotė 

 1. Rokiškio miesto seniūnija 9 tšk.

 2. Kupiškio miesto seniūnija 7 tšk.

 3. Panevėžio rajono seniūnija 7 tšk.

 4. Zarasų miesto seniūnija 3 tšk.

 5. Utenos rajono seniūnija  1 tšk.

 Taigi į finalines varžybas vyks Rokiškio miesto futbolininkai. Rokiškis tam tikra prasme pakartojo 2007 m. laimėjimą, kada Panevėžio apskrities sporto ir meno šventėje seniūnijų futbolo varžybose varžybose iškovojo 1 vietą.