Futbolo šeštadienis Utenoje

2013 04 07

 Šeštadienį Utenoje vyko, net 3 futbolo renginiai: UAFA valdybos posėdis, UAFA senjorų paskutinis turas ir UAFA salės futbolo pirmenybių finalai.Taigi visa diena praėjo žaidžiant futbolą arba stebint, kaip žaidžia kiti.

 UAFA valdybos posėdyje visų pirma buvo tvirtinama UAFA atsakingo sekretoriaus kandidatūra juo tapo Rokiškio FK prezidentas E. Gaigalas, taigi rūpesčių dar padaugės.

 Buvo diskutuojama dėl 2013 m. futbolo sezono, kuris išsiskirs į dvi dalis tai senjorų varžybos ir pagrindinių komandų pirmenybės. Dėl senjorų varžybų buvo pasiūlyti du variantai:

1) žaisti tuo pačiu principu, kaip ir žiemą atskiri turnyrai kurių metu nustatomas nugalėtojas, o komandos gauna įskaitinius taškus.

2) organizuoti pirmenybes kurių principas būtų kiek kitoks. Komandos susirinkę į vieną vietą sužaidžia vieną - dvi pilnas varžybas. Per kelis turus kiekvienas susitinka su kiekvienu, surinkti taškai sumuojasi. Iki gegužės pradžios komandos turi pareikšti savo apsisprendimą dėl dalyvavimo, tada bus nustatyta ir sistema.

 Dėl pagrindinių komandų pirmenybių buvo sutarta dėl startinio mokesčio dydžio, dėl piniginių baudų už raudonas korteles, dėl teisėjavimo. Turnyre jau tikrai dalyvaus Anykščių, Utenos Auto1 Logistics, Kupiškio, Rokiškio komandos FK 2003 ir Zarasai dar galvoja Visagino ir "Vilkų" atstovų nebuvo. Prieš pirmenybes, kaip ir pernai bus taurės varžybos jose turėtų dalyvauti 8 komandos.

 Iš kitų svarstytų klausimų buvo prašymas organizuoti vaikų 2004 ir 2005 m. gimimo turnyrą pavasarį jis vyks Ignalinoje arba Pandėlyje, kur yra dirbtinės dangos aikštės.

 Iš karto po posėdžio prasidėjo senjorų futbolo turnyras. Rokiškio FK susitiko su Visagino senjorais. Varžybų pradžia buvo geresnė mums turėjom dvi geras progas, bet jų neišnaudojom Visaginas greit už tai atkeršijo dviem įvarčiais. Nieko naujo Visaginui pralaimėti ne naujiena niekam.

 Kitose varžybose su Anykščiais fantastišką reakciją pademonstravo Kalomba. Po mūsų klaidos gynyboje du varžovai išbėgo prieš mūsų vartus, tačiau dėl sėkmingo vartininko žaidimo liko nieko nepešę. Dabar jau mūsų eilė atkeršyti  trijų ėjimų kombinacija pasibaigė įvarčiu į tuščius varus 1-0 galutinė mūsų pergalė.

 Varžybose dėl 2 vietos grupėje su Pasvaliu mums užteko lygiųjų. Iš pradžių taip ir žaidėm kol negavom įvarčio. gerai, kad užteko jėgų ir noro nepalūžti. Du Gedvės įvarčiai nužudė varžovus ir pasiekėm pirmą mažą pergalę.

 Varžybose su Kupiškiu dėl trečios vietos sprendėsi ir galutinė 3 vieta. Mums reikėjo tik pergalės, nes Kupiškis turėjo vienu tašku daugiau. Abi komandos žaidė labai atsargiai daugiau rūpinosi savo vartų saugumu. Kupiškis pirmieji įsiveržė į priekį po baudos smūgio. Vėl reikėjo atsilošinėti. Labai gražų įvartį pelnė Gedvė tiesiai į viršutinį vartų kampą. Teko mušti baudinius. Mūsų taiklūs buvo 2, o varžovų 3 taigi Kupiškis iškovojo 3 vietą. Pirmi po baudinių serijos tapo visaginiečiai nugalėję FK 2003.

 UAFA salės futbolo pirmenybėse varžybose dėl 3 vietos Kupiškio "Narjanta" užtikrintai nugalėjo FSK Anykščius. Prieš varžybas atrodė, kad Anykščiai nustumdys Kupiškio "žirnius", tačiau nieko neišėjo, o dėl  nesportinio elgesio keletas anykštėnų buvo pašalinti iš aikštės.

 Prieš finalą ko gero pranašumą reikėjo atiduoti Visaginui tiek jie visus šlavė nuo kelio grupės varžybose, tačiau prognozės nepasitvirtino ramiai ir užtikrintai žaisdami FK Auto1 Logistics sudorojo Visaginą be jokių šansų pastariesiems 10-3.

 Taigi salės futbolo sezonas artėja į pabaigą liko turnyras Zarasuose.