Užkariauti Memelburgo nepavyko

2013 02 03

 Rokiškio futbolo klubo komandai nepavyko prasimušti į LSFA Select taurės ketvirtfinalį. Vasario 2 d. dvikova Klaipėdos VU sporto salėje tarp šeimininkų "Nautica" futbolininkų ir Rokiškio FK pasibaigė klaipėdiečių pergale 5-3.

 Pasakojimą reikėtų pradėti nuo to, kad gruodžio mėn. nutarėme dalyvauti pirmą sykį organizuojamame turnyre. Buvo sutarta žaisti vasaros futbolo sudėtimi t.y. drauge Andriumi ir "Atomo" žaidėjais. Tikslas vienas pasirodyti kuo geriau.

 Apie taurės burtus nuomonė liko dviprasmiška. Visų pirma buvo žadamas regioninis princpas, tačiau matyt nesusirinkus pakankamam dalyvių skaičiui jis buvo paliktas tik pirmame etape. Pati burtų traukimo ceremonija irgi vyko gan keistai. Na, bet gal čia tik samokslo teorija. Taigi burtų keliu iš karto patekom į aštuntfinalį, po to paskambino iš LSFA ir paaiškino, kad per klaidą mus įrašė kaip namų komandą. Tapo aišku, kad teks vykti į Klaipėdą ir žaisti su LCC arba "Nautica" komandomis. "Nautica" nugalėjo LCC ir pradėjom derinti varžybų laiką. Jų pasiūlymas žaisti darbo dieną iš karto buvo atmestas. Taigi po kelių dienų "derybų" sutarėm, kad žaisim šeštadienį vasario 2 d.

 Planuotos varžyboms optimalios sudėties surinkti nepavyko. Penktadienį susirgo Guminis taigi iš senjorų teko skolintis Kalombą. Gedvė su senjorais išvyko žaisti varžybų į Anykščius. Kaip ir "tikėtasi" autobuso negavom. Apskritai toks įdomus mūsų Sporto centro požiūris. Reprezentacinė rajono komanda vyksta į respublikines varžybas, net nepsidomima kaip jūs važiuosit, su kuo, kaip sekėsi?

 Taigi laukė sunki ir ilga kelionė. Trys ekipažai Klaipėdą pasiekė 15 val. iki varžybų likus pusvalandžiui. Pirmą sykį su mumis į kelionę leidosi Lina, taigi apie varžybas plačiai turėtų papasakoti "Gimtasis Rokiškis". Apie mūsų istoriškai tolimus varžovus daug info neturėjome. Žinojome tiek, kad tai viena pajėgiausių Klaipėdos apskrities salės futbolo komandų. Per klubo istoriją tolimiausiai buvom nusibeldę dar 2006 m., kada žaidėme Telšiuose ir N. Akmenėje.

 Varžybos vyko Klaipėdos universiteto sporto salėje. Ji gerokai didesnė negu mūsų, tačiau mažesnė už įprastą žaidžiant rankinį. Laukė dar viena naujovė žaidimas pagal tikras salės futbolo taisykles t.y. stabdant laiką. Tiesa ant tablo to nesimatė, nes tai darė sekundantas su mobiliu telefonu. Teisėjai buvo vietiniai klaipėdiečiai.

 Prasidėjus varžyboms kurį laiką vyko žvalgyba. Varžovai vis bandė užčiuopti silpnąsias mūsų vietas. Per pirmas 10 min. ypatingai pavojingų momentų nei prie vienų, nei prie kitų vartų nebuvo. Varžovai mūsų neįvertino, matyt  tokio pasipriešinimo nesitikėjo. Po pražangos varžovų aikštės pusėje Gasas nutarė smūgiuoti tiesiai į vartus. Smūgis buvo preciziškai tikslus ir mūsų komanda įsiveržė į priekį. Dar po kelių akimirkų Gasas smeigia dar vieną tolimą smūgį ir jau 2-0 mūsų naudai. Likus žaisti apie 5 min. varžovai atsitokėjo ir po įžaisto baudos smūgio sušvelnino rezultatą. Dar po kelių akimirkų rezultatas tapo lygus 2-2. "Nautica" įrodinėjo, kad tai labai užsispyrusi komanda. Stabdydamas varžovą Saška nukrito mūsų baudos aikštelėje, o nelemtas kamuolys atsimušė jam į ranką. Grynai žaidybinis epizodas, kiek padvejojęs teisėjas skyrė 6 m. baudinį. Kalomba prieš jį pasirodė bejėgis, kol nespėjom atsipeikėti prasileidom dar vieną. Iki pertraukos likus žaisti 2 sek. Gasas turėjo šansą sušvelninti rezultatą. Už 6 pražangą į varžovų vartus buvo skirtas 10 m. baudinys, tačiau kamuolys pralėkė visai šalia vartų.

 Visas antras kėlinys vyko panašiu scenarijumi kaip ir pirmas. Varžovai ilgiau kontroliavo kamuolį mes stengiamės kontratakuoti. Po sėkmingo Aurimo reido rezultatas vėl sušvelnėjo 4-3. Turėjom progų išlyginti jį, bet pritrūko tikslumo. Daugiau dėmesio skiriant puolimui atsivėrė mūsų gynyba. Vienos iš atakų metų varžovas pergudravo Kalombą. Va bank nėjom, nes pagal salės futbolo taisykles vartininkas turi būti varžovų aikštės pusėje norint su juo žaisti, kaip su 5 žaidėju, o aikštė buvo mažesnė. Iki varžybų pabaigos rezultatas nepasikeitė.

 Apibendrinant galima pasakyti, kad varžybas pralaimėjom geresnei komandai. Jie buvo šiek tiek greitesni, šiek tiek staigesni, kietesni dvikovose, o tai ir davė galutinį rezultatą. Vienas iš teisėjų po varžybų pasakė, kad nesitikėjo tokios smagios komandos iš Rokiškio. Iš mūsiškių paminėčiau Kalombą kuris sužaidė vienas geriausių mano matytų varžybų. Gal vieniems šios varžybos buvo geresnės, kitiems nelabai sekėsi, aišku trūko susižaidimo, nes tokia sudėtimi salėje žaidėm pirmą sykį, turėjom bėdų su keitimais. Manau Rokiškio FK gėdos tikrai nepadarėm. Dėkoju vyrams, kad jie leidosi į tokią tolimą kelionę juk išvažiavom iš Rokiškio 11 val. ryte, o gryžom 23 val. vakare ar naktį.

Varžybų foto

https://picasaweb.google.com/GimtasisRokiskis/FutbolasLSFASelectTauresRungtynesNauticaFKRokiskis