Įvyko septintasis turnyras Romanui atminti

2012 10 21

 Saulėtą praėjusio šeštadienio rytą Rokiškio FK komandos nariai rinkosi tam, kad pagerbtų prieš 7 metus anapilin išėjusį mūsų komandos kapitoną Romaną. Iš pradžių nuvykom į kapines kur uždegėm atminimo žvakes ant Romano ir Gintaro kapų.

 11 val. keturios futbolo komandos rinkosi Pandėlio miestelio dirbtinės dangos stadione. Iš toliausiai atvyko Daugpilio futbolininkai. Jų komandos sudėtis, kaip visada sunkiai prognozuojama, tačiau visada pajėgi kovoti dėl prizinių vietų. Panevėžio SK "Atomas" prie ir šiaip geros sudėties pridėjo "žudiką" iš Anykščių Marių Valančiūną. Kupiškio FC "Narjanta", kaip ir mes išgyvena žaidėjų stygių, todėl jų komanda buvo ypač jauna. Iš mūsiškių verta paminėti sūnaus paklydelio Zeniaus sugrįžimą.

 Po nedidelės varžybų atidarymo ceremonijos buvo aptartas varžybų reglamentas, ištraukti burtai. Buvo sutarta žaisti du kėlinius po 25 min. pusfinalių ir finalų varžyboms pasibaigus lygiosiomis iš karto būtų mušami 11 m. baudiniai. Burtai suskirstė komandas į tokias poras:

 Rokiškio FK - Kupiškio FC "Narjanta"

 Daugpilio SZMA - Panevėžio SK "Atomas"

 Stasio švilpukas pakvietė pirmo pusfinalio dalyvius į aikštę. Buvo juokaujama, kad varžybos tarp Rokiškio ir Kupiškio komandų pasibaigs lygiosiomis, nes taip šiais metais dažniausiai nutinka. Pirmas kėlinys pasibaigė be įvarčių. Antrame kėlinyje po rokiškėnų gynybos klaidos "Narjanta" įsiveržė į priekį. Iki varžybų pabaigos nominalūs šeimininkai turėjo 3 šimtaprocentines progas išlyginti rezultatą, tačiau progų neišnaudojo. Koją pakiško ir tarpusavio ginčai. Pergalę minimaliu rezultatu šventė FC "Narjanta" 1-0.

 Prieš antrą pusfinalį Daugpilio komandos vadovas vis klausinėjo:

- kas čia per komanda iš Panevėžio? Tuo ryškiai parodydamas, kad lietuviškosios Čikagos atstovų prisibijo. Varžybų pradžia tai įrodė panevėžiečiai gan greit "uždarė" latvius jų aikštės pusėje. Tačiau pirmasis įvartis krito į "Atomo" vartus. Po gynėjų nesusikalbėjimo kamuolys įriedėjo į Manto Gasiūno ginamus vartus. Iki kėlinio pabaigos "Atomui" pavyko išlyginti rezultatą. Antrame kėlinyje kartojosi pirmojo scenarijus. Vėl po kontratakos pasižymėjo Dauguvos krantų atstovai. "Atomas" kilo į lemiamą šturmą ir iš pradžių išlygino rezultatą, o iki varžybų pabaigos likus 3 min. Dainius Staniulis smūgiu galva išplėšė pergalę panevėžiečiams. 3-2 ir "Atomas" keliauja į finalą.

 Varžybose dėl trečios vietos susikovė seni pažystami. Daugpilio futbolininkai dalyvavo jau šeštame Romano atminimo turnyre. Įpusėjus pirmam kėliniui įvyko bene kurijoziškiausias šio turnyro momentas. Mūsiškiui puolėjui Giedriui Lekandrai pavyko "išmaudyti" varžovų gynėjus, bei pasiųsti kamuolį į tolimąjį svečių vartų kampą. Kai jau atrodė, kad įvartis neišvengiamas prie kamuolio pirmas pribėgęs Alikas kažin kodėl jį įmušė ne į tuščius vartus, o į užribį (aišku netyčia). Per žiūrovų tribūną nuvilnijo replikų banga. Visa laimė, kad Alikui pavyko pasitaisyti ir sekančios atakos metu iš nulinio kampo jis permė kamuolį per mažąjį varžovų vartininką. Iki kėlinio pabaigos Rokiškio FK pelnė dar 2 įvarčius. Varžovai atkuto tik antro kėlinio pradžioje kada po mūsų žaidimo ranka, realizavo 11 m. baudinį. Iki varžybų pabaigos komandos dar 2 sykius apsikeitė įvarčiais. Galutinis rezultatas 5-3 Rokiškio FK naudai.

 Finalo favoritais buvo "Atomas". Tris pastaruosius turnyrus Romanui Zimariovui atminti buvo laimėję kupiškėnai. Laukė įdomi dvikova. Jau nuo varžybų pradžios Marius Valančiūnas draskė kupiškėnų gynybą. Tiesa įvartį jis pelnė tik antro kėlinio pradžioje. Du lemiamus "taškus" šiose varžybose padėjo Mantas Ličkus iš "Atomo". Jo smūgių iš maždaug 20-22 m. galėtų pavydėti ir Lietuvos rinktinės puolėjai. Kupiškėnų "Brazas" tik varžybų pabaigoje sušvelnino rezultatą iš 11 m. baudinio. Galutinis rezultatas 3-1 SK "Atomas" naudai.

 Galutinė komandų rikiuotė:

1. SK "Atomas"

2. FC "Narjanta"

3. Rokiškio FK

4. Daugpilio SZMA

 Po varžybų vykusioje uždarymo ceremonijoje komandos buvo apdovanotos taurėmis, o žaidėjai medaliais. Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas Mantas Ličkus dovanš gavo futbolo kamuolį, kad ir toliau pelnytų tokius gražius įvarčius.

 Rokiškio FK dėkoja padėjusiems organizuoti turnyrą:

 Utenos apskrities futbolo asociacijai, teisėjui Stasiui Juodkai, Pandėlio gimnazijai, UAB Darola, AB Rokiškio sūris

P.S. turnyro nuotraukų ieškokite "Gimtojo Rokiškio" internetinėje svetainėje.