Kelionė į EURO 2012 m. 1 dalis

2012 06 12

 Dauguma mūsiškių žinojo, kad klubo vadovas birželio 9-10 lankysis Lenkijoje Europos futbolo čempionate, kur stebės Italijos ir Ispanijos rinktinių varžybas. Norėčiau su jumis pasidalinti patirtais įspūdžiais.

 Mintis nuvykti į EURO 2012 gimė iš karto po to kai paaiškėjo, kad čempionatas vyks mūsų kaimyninėje šalyje. Kovo mėn. ar dar anksčiau iš LFF atėjo pasiūlymas apsilankyti EURO 2012 varžybose. Apsvarsčius visus variantus buvo pasirinktas prie Baltijos esantis Gdanskas. Į Ukrainą vykti didelio noro nebuvo, nes reikalingos Baltarusijos vizos arba aplenkti Baltarusiją vykstant per tą pačią Lenkiją. Na aišku ir atstumas prisideda. Iš Lenkijos miestų arčiausiai Varšuva ir Gdanskas. Varšuvoje žaidžiančios komandos didelio susidomėjimo nesukėlė taigi liko Gdanskas. Pasirinkus miestą reikėjo pasirinkti varžybas čia irgi buvo tam tikrų niuansų kadangi reikėjo savaitgalio. Taigi geriausiai atitiko birželio 10 dvikova tarp ispanų ir italų, be to šios komandos taip vadinami grandai. Iš pradžių galvojome, kad bilietai kainuos po 100 eurų, bet kai juos gavome paaiškėjo, kad kaina 120 eurų, taigi kelionės sąmata dar padidėjo. Ar buvo galima įsigyti bilietų vietoje? manau beveik be šansų arba žiauriai permokant. Ilgai svarstėme ar verta Lenkijoje užsisakyti nakvynę ypač po to kai buvo sužinota apie kylančias nakvynės kainas. Taigi planas buvo toks Gdanske nakvynės neieškoti, o apsistoti kažkur apie 50 km. iki Gdansko blogiausiu atveju pernakvoti kempinge.

 Iš namų pajudėjau šeštadienį 4 val. ryto Vilniuje paėmiau kelionės draugus ir apie 9 val. kirtom Lietuvos - Lenkijos sieną ties Lazdijais. Žadėtos per televiziją pasų kontrolės nebuvo, tačiau šalia Augustavo mus sustabdė  pasienio kontrolė patikrino automobilio dokumentu, išklausinėjo ar nevežam kontrabandos. Kelias nuo Augustavo iki Olštino netolimas apie 200 km., tačiau tik dalis jo suremontuota. Kelios dešimtys kilometrų tai dar nuo vokiečių laikų užsilikęs vingiuotas keliukas su šimtamečiais storiakamieniais pagal visą kelkraštį. Šeštadienį ypatingo judėjimo nebuvo tad gan spėriai iriamės į priekį, juk norėjosi susirasti vietą kur būtų galima pažiūrėti per televiziją futbolą.

 Lenkija pasitiko EURO pasipuošusi, dauguma automobilių su valstybinėmis vėliavomis, gyventojai net savo namų balkonuose iškėlę Lenkijos dvispalves. Miestuose matyti baneriai su čempionato logotipais. Mūsų pirmas kelionės tikslas Olštinas buvo pasiektas apie 13 val. čia planavom pailsėti, papietauti apžiūrėti miestą. Navigacija mus atvedė kaip tik į centrą. Šalia senovinės kryžiuočių laikų pilies vyko koncertas skirtas futbolo šventei, kavinėse buvo iškeltos valstybių dalyvių vėliavos. Vienoje iš tokių su Danijos atributika papietavome nieko "blatno" tradicinė lenkiška agurkų sriuba balandėliai viso apie 20 zlotų. Čia buvo įvaldytas pirmas suvenyras su čempionato atributika puodelis kavai. Su atributika tai gavosi įdomiai. Aišku lenkiškos atributikos buvo daug, tačiau grynai su čempionato simboliais gan mažai. Jos buvo galima įsigyti sponsorių Adidas parduotuvėse, o čia jau kainos buvo ryškiai užlenktos.

 Toliau važiavome link Elblongo, kur planavome pradėti ieškoti nakvynės. Pakeliui pasiekė Genos žinutė, kad komanda nesusirinko į varžybas, bent jau Rokiškio dalis. Tokia bloga nuojauta kirbėjo jau nuo kelionės pradžios, bet vyliausi, kad chebra nepaves, bet.............. Tokia nemaloni istorija nutiko antrą sykį per klubo istoriją, kažkada kai dar žaidėm Panevėžio apskrityje jau buvom neišvykę į varžybas. Teko skambinti į Panevėžį, į Uteną. Taigi tenka konstatuoti, kad iš bėdų rato dar neišlipom.

 Tuo tarpu artėjant prie jūros prasidėjo lietus ir kempingo, bei palapinės variantas atpuolė. Nusprendėm vykti grynai į Lenkijos pajūrį ir ten Palangos principu susirasti nakvynę. Į miestelį pavadinimu Stegna atvykom apie 18 val. ir praktiškai pirmam hotelyje išsinuomojom kambarius po 60 zl. žmogui. Kadangi čia pat Baltija nutarėm aplankyti jūrą iki jos keliavom apie 30 min. pėsčiomis. Pajūrio kavinėje buvo paragauta vietinio "Lecho" ir pažiūrėtas mačas tarp Danijos ir Olandijos rinktinių. Prieš vakaro dvikovą tarp Portugalijos ir Vokietijos buvo vakarienė ir pirmos dienos įvykių aptarimas. Antro kėlinio jau beveik nebemačiau karštas dušas, nuovargis ir "Lechas" padarė savo.

 Laukite tęsinio.