Skaudus sugrįžimas į Bukiškį

2012 06 05

 Po tokių varžybų manau ne tik Meistriukui, bet ir kitiems mūsų žaidėjams buvo sunku užmigti.

 PROLOGAS

 Iš pat pradžių užklupo visokie nesklandumai. Praėjusį penktadienį paaiškėjo, kad negausim normalaus autobuso vykti į Vilnių. Ketvirtadienį pradėjau derinti mūsų sudėtį, tačiau ji nebuvo aiški iki pat išvykimo į varžybas pirmadienį 17 val. Iš planuotų žaidėjų 5 dėl vienokių ar kitokių priežasčių nedalyvavo reikėjo ieškoti pamainos. Vairuotojui kažkodėl reikėjo užsukti į Uteną po to varėmės į Ukmergę žodžiu į varžybų pradžią pavėlavome.

 PRELIUDIJA

 Sukrapštėm 13 žaidėjų. Vartininkas Kalomba (ką be jo darytume?). Krašto gynėjai Darius ir Meistras, centre Dainius su Egidijumi. Pgal amžių ko gero tokios solidžios gynybos dar neturėjome visiems išskyrus Dainių gerokai virš sorako. Centre saugų grandyje Gedvė ir Gasas, kraštuose Algis ir Aurimas. Puolėjų duetas Marius ir Andrius. Ant pakeitimo Karolis ir Alikas. Aišku apšilimo nebuvo, veiksmų plano iš principo irgi ne.

 Mūsų varžovai jauna, augalota "Pionierių" komanda. Ką galima pasakyti apie Bukiškių stadioną? Kol žaisime tokiuose stadionuose, netgi megėjiškai, gausime tuoj ne tik nuo latvių, bet ir nuo visų kitų nykštukų. Apie dušus, medikus, tablo net neverta kalbėti. Kaip pastatė kažką sovietmečiu taip ir stovi. Na bet salygos visiems vienodos.

 VEIKSMAS

20120604061.jpg

20120604062.jpg

 Varžybos prasidėjo be didesnės žvalgybos. Jau vienos pirmųjų mūsų atakų metu kairiuoju kraštu prasiveržusį Andrių gynėjas "nuskynė" už ką gavo geltoną "buketą". Iniciatyvą perėmė mūsų komanda, tačiau susispaudusi varžovų gynyboja beveik neturėjo spragų. Vis tik keletas smūgių pavyko. Ypač gražus buvo tolimas Andriaus šūvis, kai kamuolys atsimušė į vartų sujungimą. Tai kas vyko vėliau priminė košmarą. Varžovų puolėjas (bene geriausi šeimininkų žaidėjai su vartininku) įsiveržė į mūsų baudos aikštelę matydamas, kad nepavys kamuolio "užkliūna" už Kalombos rankos ir susivarto mūsų baudos aikštelėje. Geltona kortelė už vaidybą, kur tau 11 metrų baudinys. Diskusijos su teisėju bevaisės. Pati procedūra vyko nei šiaip nei taip. "Pionierių" žaidėjas padarė kelis žingsnius į priekį sustojo po to vėl į priekį smūgis į vartus tikslus 1-0 šeimininkų naudai. Dar po kelių akimirkų Dainius pražiūrėjo kamuolį, o drauge ir įkyrujį puolėją, pasaugančių nebuvo. Jau 2-0 šeimininkų naudai. Mes pradedame nervintis ir skubėti tuo tarpu šeimininkai užtikrintai valdo situaciją. Iki pirmo kėlinio pabaigos dar buvo pavojingų mūsų išpuolių, tačiau nesėkmingų.

 Per pertrauką bandom nusiraminti ir užsivesti juk niekas neprarasta. Antrame kėlinyje vaizdas pradėjo keistis varžovai visiškai užsidarė savo aikštės pusėje pasilikdami tik kontratakas. Sužaidus apie 15 min. Gedvei pavyko skersuoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau šis atsimušė į gynėjo ranką. Arbitras padvejojęs skyrė 11 m. baudinį. Kapitonas nuo 11 m. atžymos buvo tikslus. Nepraėjo ir 5 min. kai Andrius prasiveržė dešiniuoju kraštu ir "sušaudė" varžovų vartininką 2-2. Pavyko atsitiesti iš žiauriai sudėtingos situacijos viskas vėl buvo mūsų rankose, tačiau.... Sužaidus dar apie 5 min. po varžovų užribio Gedvė buvo akivaizdžiai nustumtas nuo kamuolio, paskui nustumtas ir Egidijus kol mūsiškiai aiškinosi su teisėju į Kalombos vartus įlekė 3 įvartis. Šis įvartis tai jau smūgis į paširdžius. Per likusias 20 min. varžovai buvo apsupti savo baudos aikštelėje. Buvo ir smūgių, ir Dainiaus kritimas baudos aikštelėje, ir ginčų su teisėju, tačiau pergalės šokį šoko "Pionierių" komanda.

 EPILOGAS

 Ką gi patirtas vienas skaudžiausių pralaimėjimų per neilgą mūsų klubo istoriją. Skaudžiausių ta prasme, kad varžovai tikrai nebuvo geresni. Tiesiog dabar mes tokioje sitacijoje, kada nesiseka viskas, o dar fortūna irgi ne mūsų pusėje. Varžovai šaunuoliai kovojo, kaip tikra komanda. Mums pritrūko koncentracijos iš esmės prasileidom darbinius įvarčius. Nežiūrint visko vyrams reikia padekoti, kad kovėsi stengėsi iki pat varžybų pabaigos ir varžybos nežiūrint teisėjavimo niuansų gavosi įdomios. Namus pasiekėme jau po vidurnakčio. Taigi šių metų mūsų dalyvavimas taurės varžybose pasibaigė labai greitai. Nežiūrint visko gyvenimas tęsiasi jau šiandien renkamės į treniruotę, o savaitgalį laukia išvyka į Anykščius.