Finišavo 21 nepriklausomybės taurės turnyras

2012 03 11
Rokiškyje pasibaigė 21 Nepriklausomybės taurės turnyras. Kovo 11 baigėsi tris savaites vykusios futbolo batalijos "Romuvos" gimnazijos sporto salėje.
21 turnyre dalyvavo 5 komandos: Suaugusių gimnazija, "Vienybė", "Senjorai", "Jaunimas" ir "Entuziastai". Iš pradžių komandos žaidė tarpusavyje vieno rato sistema. Po 10 sužaistų rungtynių komandos išsirikiavo sekančia tvarka:

 Turnyrinė lentelė

                       perg. lyg. pral.    įvarčiai  taškai

1. Suaugusių g.    3      1     0      + 14    10

2. Vienybė           3       0     1     + 18     9

3. Jaunimas         2       1     1      + 16    7

4. Senjorai           1       0     3       - 7       3

5. Entuziastai       0       0      4       -43      0

 Taigi finale susitiko 1 ir 2 vietas užėmę komandos, o dėl 3 vietos kovojo 3 ir 4 komandos.

 Pirmuosius į aikštę teisėjo S. Juodkos švilpukas pakvietė "Senjorų" ir "Jaunimo" žaidėjus. Šių komandų akistatoje turėjo paaiškėti kam atiteks 3 vieta. "Senjorai" į šias varžybas rinkosi sunkiai, nes išvakarėse vykusiame senjorų turnyre Kupiškyje buvo atiduota daug jėgų. Taigi amžina dilema kas nugalės patirtis ar jaunystė? Grupės varžybose pajėgesni buvo jaunuoliai. Nuo pirmų minučių prasidėjo atkakli kova. Pavojingiau atakavo "Jaunimo" komana, bet jiems nesisekė pralaužti R. Armino ginamų vartų. Pirmas kėlinys baigėsi taikiai 0-0. Antrame kėlinyje pirmieji įvartį pelnė "Senjorai' po kampinio pasižymėjo R. Vilkickis. "Jaunimas' ir toliau nerado būdų kaip pelnyti įvartį. Po V. Mikalausko smūgio į jų vartus krito antras įvartis. Bandymas gelbėtis pakeičiant vartininką žaidėju irgi neatnešė sekmės. Po dviejų "jaunimo" komandos klaidų "Senjorai" dar padidino atotrūkį ir užtikrintai nugalėjo rezultatu 4-0.

Finale susitiko vienas kito verti priešininkai. Laukė įtempta ir įdomi dvikova. Suaugusių g. gretose kovėsi labiau patyrę žaidėjai, o "Vienybei' tai buvo jau 3 bandymas iš eilės iškovoti Nepriklausomybės taurę. Pirmieji į priekį įsiveržė "Vienybės" žaidėjai. Jų varžovai atsakė dviem taikliais smūgiais. Iki kėlinio pabaigos "Vienybei" dar sykį pavyko įsiveržti į priekį. Ypač gražų įvartį pelnė "Vienybės" žaidėjas E. Malcius. Antrame kėlinyje įvarčius pelnė Suaugusių g. komanda. Rezultatui tapus 5-3 jų naudai atrodė, kad varžybos baigtos. Tačiau likus žaisti apie 4 min. "Vienybei" pavyko sušvelninti rezultatą. Iki varžybų pabaigos abi komandos turėjo progų pelnyti įvartį, tačiau rezultatas liko nepasikeitęs. Vienu atvėju gerai sužaidė vartininkai, kitu atvėju smūgiams pritrūko tikslumo. Varžybas 5-4 laimėjo Suaugusių gimnazijos komanda.

 Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Mantas Leika iš "Vienybės" komandos - 15 įvarčių

Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas Suaugusių g. vartininkas Vitalijus Karpovas