Seminaras, pasitarimas, sezono užbaigimas

2011 11 13

 Praėjusį penktadienį Utenoje vyko UAFA inicijuotas renginys. Renginį sudarė dvi dalys pirmoji dalis skirta apskrities futbolo treneriams ji vadinosi "Šiuolaikinės futbolininkų rengimo metodikos". Antroje dalyje skirtoje klubų vadovams buvo aptartas 2011 m. sezonas, bei numatytos ateities perspektyvos. Tarp gausaus būrio renginio dalyvių buvo ir rokiškėnai E. Gaigalas, bei E. Ščiuplys.

 R. Statkevičius papasakojo apie Nacionalinę futbolo akademiją Kaune, kaip ji funkcionuoja, kaip atrenkami vaikai, kaip vyksta treniruočių procesas. Po to buvo kalbama apie trenerių rengimo situaciją Lietuvoje. kaip žinia NFA rengia trenerių mokymus įvairioms licenzijoms gauti, o jos suteikia galimybę dirbti visoje Europoje.

 R. Kazakevičius papasakojo apie FIFA jaunųjų talentų atrankos programą. Ši programa vykdoma visoje Lietuvoje jos tikslas atrinkti pačius geriausius vaikus, kurie vėliau galėtų eiti į nacionalinę akademiją, nes jos pagrindu sudaromos nacionalinės jaunimo rinktinės.

 Vėliau buvo diskutuojama kas svarbiau ar rungtynių rezultatas, ar futbolininkų rengimo kokybė? Diskusijos dalyviai priėjo nuomonę, kad svarbu ir viena ir kita. Treneriams svarbu rezultatas dėl didesnio atlyginimo, dėl visuomenės daromo spaudimo. Kuo vyresni žaidėjai tuo svarbesnis rezultatas, nes vaikai pripratinti prie medalių prizų. Buvo pateiktas pavyzdys, kad Anglijoje vaikai iki 18 m. žaidžia be turnyrinių lentelių.

 Kokia sistema priimtiniausia vykdyti varžybas? Treneriai išsakė daug kritikos dabartinei sistemai, kad atskirais amžiaus tarpsniais varžybų ypač žiemą visai nebūna, kad tolimos išvykos į varžybas brangiai kainuoja.

 Dėl to kas geriau sporto mokykla ar klubas irgi nuomonės išsiskyrė. Kol kas lietuvoje vyrauja iš tarybinių laikų išlikusi sporto mokyklų sistema, tačiau nuo ateinančių metų įvedamas papildomojo ugdymo krepšelis gali šią sistemą pakeisti. Nes bus įgyvendintas principas pinigai keliauja paskui mokinį ir konkurencija šioje srityje dar labiau išaugs.

 Svečiai pristatė naują leidinį "Taktinis futbolininkų rengimas" kurį gavo visi seminaro dalyviai. Seminaro pabaigoje į renginį atvyko LFF prezidentas L. Varanavičius kuris papasakojo apie tai ką daro federacija, kad kiltų futbolo lygis šalyje. Atsakė į susirinkusių klausimus, kaip antai kas bus naujuoju rinktinės treneriu? Kokie federacijos prezidento santykiai su V. Romanovu ir pan. Buvo apdovanoti trys aktyvūs futbolo populiarintojai apskrityje tarp kurių papuolė ir mūsų klubo vadovas.

 Po seminaro vyko 2011 m. sezono aptarimas, bei numatytos 2012 metų perspektyvos. Dėl 2011 m. asociacijai iš klubų didelių priekaištų nebuvo. Ignalinos vadovas paaiškino, kodėl jie nebaigė sezono.

 Mus dominantis klausimas tai salės futbolo sezonas. Yra du pasiūlymai pirmas: organizuoti tik apskrities pirmenybes. Antras organizuoti apskrities klubų pagrindinių komandų ir senjorų komandų pirmenybes. Taigi turim savaitę laiko apsispręsti kur mes norim ir galim dalyvauti, todėl antradienį treniruotės metu tarsimės ką daryti.