Labai nelauktas pralaimėjimas

2011 06 20

 Derbis yra derbis. Taip jau yra, kad su kupiškėnais mus sieja daugiau negu futbolas. Varžybos visada būna principinės, neaišku kas nugalės. Praėjusių metų pirmenybėse pasidalinom po pergalę. Rokiškyje mes buvom stipresni, Kupiškyje "Narjanta" paimė revanšą. Žiemos sezono metu pralošėm jiems visas tris varžybas, todėl jie laimėjo neakivaizdžią tarpusavio kovą ir Aukštaitijos pirmenybėse buvo laipteliu aukščiau. Pavasarį vykusį draugišką mačą laimėjom mes. Teko stebėti dvi pastarąsias kupiškėnų varžybas su "Baltais" gan beviltiškai 0-3, su Visaginu lygioje kovoje 2-1.

 Šios dienos varžybose svečiai turėjo bene optimalią sudėtį, mes taip pat, todėl laukė bekompromisinė dvikova. Varžybos prasidėjo atsargiai niekas nenorėjo rizikuoti. Komandos daug dėmesio skyrė kovai dėl aikštės vidurio, pavojingų momentų buvo mažai. Iš pirmo kėlinio įvykių įsiminė varžovų tolimas smūgis ir tik Kalombos paliestas kamuolys po to pataikė į mūsų skersinį. Agnius turėjo progą permesti kamuolį per varžovų vartininką, bet nesėkmingai.

 Antrame kėlinyje padarėm taktinį pakeitimą. Gedvė atsitraukė į gynybą, o Dainius pradėjo žaisti vidurio saugu. Taip tikėjomės užvaldyti aikštės vidurį. Kaip parodė tolimesni įvykiai šis ėjimas naudos nedavė. Dainius gan nejaukiai jautėsi aikštės viduryje, Gevei nesisekė suvaldyti situacijos vidurio gynyboje. Kupiškėnai ir toliau kontroliavo situaciją aikštėje. Uola, atėjęs pažiūrėti šių varžybų stebėjosi, kaip mes taip sėkmingai sužaidžiam išvykoje ir kaip taip nieko gero neparodom namuose. Iš tikrųjų matyt mums žaisti antru numeriu daug geriau sekasi. Įvartį gavom nei šiokį, nei tokį nors teisybės dėlei reikia pasakyti, kad jo nusipelnėme, nes iniciatyva priklausė varžovams. Kamuolį iš krašto varžovais nei tai smūgiavo į vartus, nei tai darė perdavimą, tačiau pastarasis atsidūrė mūsų vartuose. Tas kas po mačo apkaltino Kalombą nėra visiškai teisus, nes buvo leista varžovų puolėjui priimti kamuolį pavojingoje situacijoje, leista pavojingai jį skersuoti. Po šio įvarčio komanda tarsi atsibudo iš letargo miego. Iki varžybų pabaigos likus apie 15 min. visiškai perimėm iniciatyvą ir sukūrėm keletą labai pavojingų momentų. Jeigu anksčiau mums pavykdavo pabėgti nuo pralaimėjimo tai šį sykį fortūna buvo varžovų pusėje. Dėja bet patyrėm pirmą šiais metais pralaimėjimą 0-1.

 Gan gausiai susirinkę žiūrovai irgi liko nuvilti. Gaila, bet palaikymo iš jų irgi sulaukiam per mažai.

 Taigi po 9 nepralaimėtų varžybų 10 mačas pasirodė lemiamas. Ką daryti toliau. Mūsų komandinę dvasią parodys artimiausios dvi varžybos su "Perūno" taurėje ir "Kūna" UAFA pirmenybėse. Dar nei sykio komanda nepadovanojo klubo vadovui pergalės gimtadienio proga, dėja bet šie metai irgi pratėsė šią nelemtą tradiciją.

 Nuo pat varžybų pradžios buvo matyti, kad trūksta ugnelės, trūksta užsidegimo. Kupiškėnai daug labiau norėjo pergalės ir ją gavo. Taigi nuo šiandien darysim viską, kad mūsų kovinę dvasią atstatyti.

 Lietuvių patarlė sako: - aukščiau bambos nepašoksi. Ar įmanoma pašokti aukščiau? Aš pabandžiau tai padaryti su Afrikos masajais ir man vieną sykį tai pavyko. Negaliu jums padėti aikštėje, bet visa širdimi tikiu, kad jūs galit tai padaryti tiek dėl manęs, tiek dėl savęs, tiek dėl mūsų visų.

DSC_2743.JPG

DSC_2747.JPG

DSC_2754.JPG

DSC_2797.JPG