FK Rytas (Vilnius) vs Rokiškio FK

2011 05 17

Kitą savaitę greičiausiai antradienį Rokiškio FK išmėgins jėgas LFF taurės varžybose su Vilniaus FK Rytas komanda. Šios komandos pavadinimas labai jau primena sostinės krepšinio klubo Lietuvos Rytas pavadinimą. Taigi laukia nauja patirtis. Praėjusių metų LFF taurės varžybose teko kovoti su Vilniaus FK Snoras komanda, kuri paliko neblogą įspūdį įdomu, kaip mums seksis kovoti su kita SFL pirmenybių D diviziono komanda. Apie šį klubą internetinėje erdvėje pavyko surinkti nedaug informacijos daugiausia iš SFL svetainės.

Rytas. Pernai – iškrito iš C diviziono. Pradėjęs prieš keletą sezonų savo SFL karjerą D pakopoje, Rytas netruko iš jos išsiveržti ir pora sezonų praleido divizionu aukščiau. Tačiau, jei kartu su Rytu tuomet iš D diviziono ištrūkę Legiono bei TEC komandos šiuo metu nukeliavo iki pačios SFL viršūnėlės ir šiemet ruošiasi debiutu i aukščiausiame divizione, tai Ryto „karjera“ C divizione susiklostė ne taip sėkmingai ir komanda grįžo į pradinį tašką. Grįžo, matyt, tikslingai, nes neseniai atsisakė pasiūlymo užimti atsilaisvinusią vietą C divizione.

Komandos vadovas Olegas, šią hipotezę patvirtino: pasak jo, komanda tarpsezoniu išsaugojo svarbiausius žaidėjus, kuriuos labiausiai norėjo išsaugoti, nors ir apgailestavo, kad komandą paliko Vilius Juozėnas, grįžęs atgal į B divizione atsidūrusią Viltį. Tačiau šiuo metu komandos pagrindinis tikslas nėra aukšti rezultatai ir teisę grįžti į C divizioną jie norėtų išsikovoti patys, o ne gauti be pastangų. Komanda šiemet planuoja tiesiog žaisti futbolą, nors jei pasitaikys galimybė pakovoti dėl prizinės vietos, jos neatsisakys – tiesiog tai nebus pagrindinis tikslas, dėl kurio komanda verstųsi per galvą ir kažką aukotų.

Šiuo metu komanda investuoja savo jėgas ir laiką į naujo stadiono Vilniaus miesto SFL žemėlapyje atsiradimą – vienos mokyklos stadionas jau baigiamas paruošti sezonui: kol kas komanda keletą turų pažais išvykose, o po to pakvies D1 diviziono komandas išbandyti, ar sėkmingas jų naujasis projektas.

Internacionalas - Rytas  3:1 (2:1)
2011.04.30 12:00 Bukiškės

Panašu, kad Internacionalui nepalankios jiems prognozės – nė motais. Tarptautinė komanda šį kartą sėkmingai pasinaudojo silpnomis Ryto komandos vietomis ir šventė pelnytą pergalę.

Kaip kitą dieną po rungtynių rašė Ryto vadovas Olegas, „Yra kaip yra, išvada tokia, ne Internacionalas laimėjo, o Rytas leido laimėti Internacionalui.” Ir pridėjo kiek griežtesnį sakinį: “Sudėtinga žaisti be centro saugų, dar sudėtingiau - be vartininko”. Taigi, pagrindinių žaidėjų nebuvimas jautriausiose komandos pozicijose, komandos vado nuomone, nemažai nulėmė rezultatą. Tačiau Internacionalui nerūpėjo Ryto problemos – jie žaidė savo žaidimą, išnaudojo savo progas ir laimėjo tą mačą.

Savo dalyvavimo SFL pradžioje Internacionalas susikūrė grubaus vyriško futbolo propaguotojų reputaciją, o kitos komandos pastoviai skaičiuodavo gumbus ir mėlynes po susidūrimo su šios komandos skandinaviškai-britišką stilių propaguojančiais gynėjais. Polinkis į kietą žaidimą liko ir iki šiol, tačiau, pasak Ryto komandos vadovo, rungtynių atmosfera buvo nepalyginamai draugiškesnė, nei prieš keletą metų, kai SFL šios komandos susidūrė pirmąjį kartą. Vis dėlto Ryto komanda nusprendė pasaugoti savo jauniausius žaidėjus nuo Internacionalo žaidėjų ir daugiau rėmėsi nebijančiais kietesnio žaidimo vyresniaisiais.

O rungtynes praktiškai nulėmė du labai panašūs įvarčiai, kuriuos Internacionalas įmušė pirmajame kėlinyje – po smūgio Ryto vartininkui nepavykdavo iš karto pasičiupti kamuolio, o pirmasis prie jo spėdavo Peter Irigbhogbe bei pasiųsdavo į vartų tinklą. Tą jis padarė pačioje rungtynių pradžioje, tą pakartojo ir tuoj po to, kai Rytas 27 minutę buvo rezultatą išlyginęs. Taigi, pirmasis kėlinys baigėsi 2:1.

Rytas antrajame kėlinyje mėgino perlaužti rungtynių eigą sau palankesne linkme, tačiau Internacionalas atsilaikė, o paskutinėmis rungtynių minutėmis užtvirtino persvarą: buvo prasižengta prieš pabėgusį nuo gynėjų Internacionalo žaidėją, o skirtą 11 m. baudinį sėkmingai realizavo Fabio Marongiu – 3:1.

Medžiai - Rytas 0:2 (0:1)
2011.05.06 19:00 Kalnų parkas

Optimistiškai nusiteikę Medžiai ir šį kartą tikėjosi pratęsti sėkmingų puolamųjų rungtynių seriją – visose priešsezoninėse, taurės bei čempionato rungtynėse iki šiol komanda mušdavo po 2-4 įvarčius ir pagrindine komandos užduotimi būdavo tiesiog „nepraleisti daugiau, nei sugebama įmušti“. Bet šį kartą Medžiai „užsirovė“ ant komandos, kuri patikimai atmušinėjo jų atakas, Kalnų parko stadiono defektus paversdama savo klampokos gynybos privalumais.

Medžiai bandė ieškoti kelio link varžovų vartų nuo pat pradžių, tačiau Rytas nesiruošė nusileisti ir pirmajame kėlinyje rengdavo dar pavojingesnes atakas, po kurių nemažai paprakaituoti tekdavo Medžių gynėjams ir vartininkui. Tiesa, Medžiai vis bandė kontratakuoti ir bent jau mačiusiems jų mačą su Šaltupiu atrodė, kad anksčiau ar vėliau jų atakos lyderiams pavyks pasprukti nuo Ryto gynėjų ir sumušti „savo“ įvarčius. Bet Ryto komanda atrodė paruošusi namų darbus ir pavojingiausius varžovų žaidėjus prižiūrėjo rimtai ir taip ir pirmame kėlinyje taip ir neleido atlikti rimtų smūgių į savo vartus.

O štai kėlinio pabaigoje vienas iš „gaisrų“ aplink Medžių baudos aikštelę baigėsi šeimininkams tragiškai – Ryto žaidėjui pavyko labai pavojingai įsiveržti dešiniuoju kraštu į „uždraustą teritoriją“, o Medžių gynėjas jį kliudė ir patiesė aikštelės teritorijoje; teisėjas V. Kundrotas daug nedvejojęs skyrė 11 m baudinį, kurį T. Jakubynas realizavo tiksliu nestipriu smūgiu – 0:1.

Antrajame kėlinyje veiksmas ir toliau klostėsi nepalankiai Medžiams – tas pats T. Jakubynas pelnė įvartį, „įstumdamas“ jį į tuščius vartus po atmušto komandos draugo baudos smūgio – 0:2.

Jėgų santykį kiek pakoregavo apie antro kėlinio vidurį įvykęs incidentas: viskas prasidėjo nuo to, kad Ryto žaidėjas kietokai sužaidė prieš Medžių vieną iš lyderių – „Toresą“ (D. Miečių). Pastarajam turėjo iš tiesų skaudėti, nes jis labai supyko, ir ėmė persekioti kamuolį iš jo perėmusį varžovą ir tyčia prasižengė prieš jį; Ryto atstovas supyko dar labiau ir atsistojęs puolė aiškintis santykių su savo skriaudiku, o incidentukas akimirksniu peraugo į abiejų komandų masinį susistumdymą, gerokai praskaidrindamas gausiai Kalnų parke susirinkusių žiūrovų nuotaiką. Vis dėlto į kažką rimtesnio ir baustino pagal specialius SFL nuostatų ar baudžiamojo kodekso straipsnius reikalas neišsivystė, visi greitai susitaikė, o teisėjas galėjo sau leisti nubausti tik konflikto iniciatorius: D. Miečius gavo geltoną kortelę už pražangą, o T. Ruškulis iš Ryto buvo pašalintas iš aikštės už pernelyg agresyvią reakciją į varžovo veiksmą. Tribūnoje užsimezgė diskusija, neutralūs žiūrovai sutiko su teisėju, o komandų stovyklų atstovai manė, kad priešininkai „kaltesni“.

Pasikeitęs jėgų santykis leido Medžiams per paskutiniasias dvidešimt minučių perimti iniciatyvą ir suorganizuoti Ryto vartų apgultį – tai gana sėkmingai pavyko, nes Rytui nemažą likusio laiko dalį teko atsimušinėti. Medžiai neišnaudojo keleto neblogų progų – nepavykdavo smūgiai iš neblogų padėčių ar laiku pasipainiodavo Ryto gynyba; vienos užsitęsusios atakos metu Medžiai net tris kartus prašė skirti 11 m baudinius už varžovų žaidimą ranka baudos aikštelėje ir vieną – už pargriautą jų žaidėją, bet teisėjo palenkti į savo pusę nepavyko.

Nepavyko pasižymėti ir kitais būdais, o Ryto komanda išlaikė žaidimo dešimtyje egzaminą ir išlaikė rezultatą; Medžių komandos vadovas po rungtynių garbingai pripažino, kad varžovai šį kartą buvo stipresni ir primetė savo žaidimą, todėl pelnytai nugalėjo. O pabaigai belieka pridurti, kad tokio žiūrovų lankomumo, koks buvo užfiksuotas šiame mače, galėtų pavydėti ir kai kurios profesionalesnės lygos :)

Olandai - Rytas 3:1 (1:0)
2011.05.15 16:00 Žalgirio bazė
.

Sekmadienį Antakalnyje Olandai nusprendė pagaliau pateisinti visas į juos prieš sezoną dėtas viltis ir įrodyti, kad nesiruošia būti šio diviziono  autsaideriais: pirmajame rungtynių prieš Rytą kėlinyje jie turėjo pakankamai ryškią persvarą prieš varžovus, net Ryto atstovai pripažino, kad Olandai dominavo visose pozicijose. Tiesa, persvarą pavyko išreikšti tik vienu įvarčiu: kėlinio viduryje pasižymėjo K. Čiepa – 1:0. Nešališki stebėtojai tvirtina, kad per šį kėlinį Olandai neišnaudojo ir labai gerų progų, kurių viena buvo tokia, kai tereikėjo iš poros metrų pataikyti į tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje Rytas susiėmė ir ryškiai pagerino savo žaidimą – geriau sužaista pirmoji antro kėlinio pusė leido gana greit išlyginti rezultatą: 54 min. tai padarė D. Suchodolskis – 1:1. Tačiau rungtynių pabaiga vėl priklauso Olandams: 77 min. jie persveria rezultatą (J. Garšva – 2:1),  Rytas didelėmis pajėgomis puola gelbėti rungtynių ir pačioje pabaigoje nebekreipia dėmesio į savo vartų gynybą ir gauna trečiąjį dūrį – R. Čiepa, 3:1 ir Olandai švenčia pirmąją savo pergalę šiame sezone.

Po šio mačo komandos turnyrinėje lentelėje turi surinkę po tris taškus ir stovi greta: Olandai po šios pergalės yra septintojoje vietoje, o Rytas – aštuntojoje. Kitame ture abi komandos turi neblogą progą dar pasigerinti savo pozicijas: Olandų laukia lentelės kaimynai iš kitos pusės – Medžiai, o Rytui teks pasigalynėti su viena iš dviejų diviziono autsaiderių, dar neturinčių nei taško – Euforija.

Taigi po 4 sužaistų oficialių varžybų šiais metais FK Rytas turi iškovojęs 2 pergales ir patyręs 2 pralaimėjimus.

Turnyrinė lentelė (SFL Ergo D1 divizionas)