Nepriklausomybės taurės pusfinaliai 2011 03 10

2011 03 11

 Įvyko Nepriklausomybės taurės pusfinalio varžybos.

 Pirmieji į aikštę išbėgo Kavoliškio ir "Senjorų" futbolininkai. Favoritais šiose varžybose laikyta "Senjorų" komanda. Nors ji neteko savo atakų lyderio Giedriaus Bulaš, kuris šiame turnyre spėjo pelnyti nemažai gražių įvarčių. Kavoliškėnų gretos, kaip visada buvo retos tik vienas žaidėjas ant pakeitimo. Varžybų pradžia sėkmingiau susiklostė "Senjorams" jie pelnė greitą įvartį ir taip sumažino startinę įtampą. "Senjorai" turėjo dar keletą šimtaprocentinių progų tačiau jų neišnaudojo, varžovai jų nubausti irgi nesugebėjo. Pirmame kėlinyje į Kavoliškio vartus krito dar du įvarčiai, tuo tarpu į "Senjorų" tik vienas. Rezultatas 3-1 "Senjorų" naudai sužaidus pirmą dalį varžybų. Antro kėlinio pradžioje Kavoliškis bando varžovus spausti, tačiau tai jiems didelės naudos neatneša. Seniai patikimai ginasi ir gan pavojingai kontratakuoja. Tik varžybų pabaigoje likus žaisti apie 3 min. intriga atgimsta rezultatui tapus 6-3 "Senjorų" naudai, tačiau tai viskas ką tą vakarą sugeba nuveikti Kavoliškis. Galutinis rezultatas 7-4 "Senjorų" naudai. Taigi "Senjorai" keliauja į turnyro finalą, o tai šiai komandai yra didelis laimėjimas. Juk daugumos komandos žaidėjų amžius jau gerokai virš 40. Senjorams įvarčius pelnė: V. Mikalauskas- 4, R. Vilkickis- 2, G. Lekandra -1. Kavoliškiui: V. Grigorjevas-2, U. Varnas -1, A. Sadauskas-1.

 Antrose pusfinalio varžybose susitiko "Mėgėjai" ir "Vienybė". Faktiškai tai buvo varžybos dėl 1 vietos, nes varžėsi objektyviai stipriausios turnyro komandos. "Vienybė" prisidarė problemų pogrupio varžybose ir į keblią padėtį įstūmė ne tik save, bet ir "Mėgėjus". Komandų šansus prieš varžybas galima vertinti, kaip 50 ant 50. "Mėgėjų" pusėje patirtis ir Guminis vartuose. "Vienybės" optimali sudėtis leidusi žaisti dviem ketvertais. Varžybos kaip ir tikėtasi gavosi įtemptos, kovingos, bei nervingos. Pirmame kėlinyje stipresnis nepaaiškėjo į M. Leikos tikslų smūgį, Saška atsakė tuo pačiu. Antrame kėlinyje komandos keitėsi pavojingais momentais. Keletą sykių vartus fantastiškai apgynė Guminis, čia pasikartojo sena futbolo taisylė neįmušį tu įmuša tau. Saška dar sykį pergudravo varžovų gynėjus, o po "Vienybės" nesusikalbėjimo gynyboje krito ir dar vienas įvartis. Rezultatui esant 3-1 "Mėgėjų" naudai ir likus žaisti apie 5 min. "Vienybė" vietoj Tomo į vartus išleido Rytį tokiu būdu tikėdamasi sustiprinti puolimą. Tačiau nepatirtis žaidžiant 5 prieš 4 "atneša" dar vieną įvartį į  "Vienybės" vartus. Visgi "Vienybei" pavyksta atkurti intrigą. Gedvė atiduoda per silpną pasą Guminiui šis smūgiuoja į Manto kojas nuo jų kamuolys įlekia į "Mėgėjų" vartus. Kurijoziškas įvartis."Vienybės" puolimas stiprėja, tačiau laiko lieka visiškai mažai ir jau galima sakyti su finaliniu švilpuku į "Mėgėjų" vartus įskrieja dar vienas įvartis. Galutinis rezultatas 4-3 "Mėgėjų" naudai. "Mėgėjams" įvarčius pelnė: A. Samoilovas -2, S. Limontas -2. ,Vienybei": M. Leika -3.

 Po šių varžybų galima padaryti tam tikrus apibendrinimus. Labai gerai už "Mėgėjus" sužaidė Saška, nors jam tai buvo tik pirmos varžybos šiame turnyre. Gerai atrodė Saulius, Gedvė, Guminis. "Vienybės" komandoje ką nors labai sunku išskirti. Beveik visas varžybas užtikrintai žaidė Tomas vartuose. Trūko didesnio Justo indėlio. Kaip visada įtemptose varžybose aktualiais tampa teisėjo sprendimai. Varžybose buvo du ginčytini momentai pirmo kėlinio pabaigoje, kada Tomo mestas kamuolys įskriejo į "Mėgėjų" vartus. Antro kėlinio pabaigoje, kada faktiškai vienas prieš varžovų vartus įsiveržęs Saška buvo sugautas rankomis. Pirmu atvėju įvartis nebuvo įskaitytas dėl to, kad Tomui išmetus kamuolį pasibaigė kėlinio laikas, be to tikrai nebuvo aiškiai matyti ar skriejantį kamuolį kas nors lietė. Antru atveju Mantas nebuvo išvarytas iš aikštės, o tik gavo geltoną kortelę, nors buvo galima vertinti ir kitaip. Teisėjavimo problemos išlieka. Buvo minčių pasikviesti teisėją iš Panevėžio, tačiau užsiprašomi pinigai mums per dideli.

 Šeštadienį finalinės varžybos ir turnyro uždarymas.

11 val. dėl 7 vietos kovos "Merinda' ir Suaugusių MC. Jeigu Suaugusių MC neatvyktų į varžybas ir dar sykį parodytų nepagarbą varžvams jiems gali būti uždrausta dalyvauti sekančiuose turnyruose.

12 val. varžybos dėl 5 vietos Entuziastai - FK jaunimas

13 val. varžybos dėl 3 vietos Kavoliškis - Vienybė

14 val. finalas Mėgėjai - Senjorai

15 val. varžybų uždarymas

 Ko tikėtis iš finalinių varžybų? Aišku "Mėgėjai" favoritai, tačiau jeigu nebus keletos jų pagrindinių žaidėjų, o tai visai realu, dvikova gali gautis visai nepaprasta. "Senjorai" šiame turnyre dar nepralaimėjo ir jų gynyba nėra taip lengvai perkandama, tad gero futbolo rytoj.....