Ne nacionalinio stadiono statyba Rokiškyje

2010 12 13

 Prieš keletą metų prasidėjusios kalbos apie Rokiškio rajono stadionų renovaciją nuteikė gan optimistiškai. Gal pagaliau ir Rokiškis turės normalų stadioną patogų žaidėjams ir žiūrovams? Rajono futbolininkų bendruomenė kuri per pastaruosius metus nuo keliolikos entuziastų išaugo iki 100 žmonių ar daugiau. Apie tai sprendžiu pagal komandų dalyvaujančių vietinėse varžybose skaičių. Jeigu 2005 m. pirmose pirmenybėse dalyvavo 5 komandos tai dabar į varžybas susirenka 9-10. Reiškia mūsų klubo veikla buvo prasminga, nes dalyvaujančių skaičius išaugo kone dvigubai. Čia neminėsiu vaikų kurie irgi labai noriai įsilieja į įvairus futbolo projektus.

 Tačiau svajonė atrodo miršta taip ir negimusi. Pirmosios nerimo žinios pasiekė vasarą, kada iš vienos statybinės bendrovės vadovo buvo gauta informacija, kad renovuojamame „Romuvos“ gimnazijos stadione nebus vejos drėkinimo sistemos. Nesant galimybių laistyti aikštę vasarą žolė paprasčiausiai nuruduoja, išdega, stadiono veja tampa „kieta“ ant jos žaisti futbolą pasidaro sudėtinga. Antra nemaloni žinia buvo tai, kad pirmąjąme renovacijos etape nebus ir tribūnos taip gražiai atrodančios projekte kuris „kabo“ savivaldybės internetiniame puslapyje. Tačiau ir tai nebuvo liūdniausios žinios. Jau prasidėjus darbams pagaliau paiškėjo ir futbolo aikštės išmatavimai. Neapsiimu spręsti kas juos tokius nurodė, bent jau futbolo klubo apie tai niekas neklausė, o mums net ir į galvą neatėjo mintis, kad taip gali atsitikti. Taigi planuojamos futbolo aikštės matmenys 60 metrų plotis ir 110 metrų ilgis. Tarptautinėms varžyboms (nors jų čia gal ir nebus) yra patvirtintas standartas 70 ir 105. Mažiausias leidžiamas plotis bent kokioms kitoms varžyboms 64 metrai. Taigi turėsim visiškai nestandartinę aikštę kuri tiks nebent vaikų futbolo varžyboms organizuoti.

 Šiandien aiškintis kas dėl to kaltas yra gana beprasmiška, daug svarbiau yra tai ar įmanoma šiuos „lepsusus“ ištaisyti. Kadangi „Romuvos‘ gimnazijos stadionas renovuojams už ES pinigus jų panaudojimas ir apskaita yra labai griežti. Jokių nukrypimų nuo patvirtintų standartų negali būti. Senojo KKSC stadiono plotis 66 m. ilgis apie 90 jis irgi ne atitinka standartų, tačiau bent jau aikštės plotis yra daugiau mažiau pakenčiams. Būsimąjame stadione dar reikės po metrą skirti teisėjų zonai taigi liks tik 58 m. Mūsų pasiūlymui, kad būtų sutrumpintas aikštės ilgis ir jo sąskaitą praplatinta aikštė lyg ir buvo pritarta, tačiau čia iškilo dar vienas nenumatytas dalykas. Pasirodo stadiono pakraščiu eina kanalizacijos ar tai vandentiekio linija. Tarp kitko, kai buvo kalbama apie drėkinimą buvo sakoma, kad brangiai kainuos tinklų privedimas pasirodo jie yra. Jeigu futbolo aikštėje būtų kanalizacijos šulinių dangčiai tai tokio stadiono reikėtų atvažiuoti pasižiūrėti, kaip cirko. Dar tarnaujant sovietų armijoje teko žaisti stadione kuriame stovėjo trišakis elektros stulpas, bet tai Rusijoje Sibire, o ne Europos centre. Dar tik pradėjus svarstyti šį projetą klubo vadovas ir kai kurie kiti siūlė tribūną projektuoti vakarinėje pusėje arčiau J. Tūbelio gimnazijos pastato. Nes vasarą kada aktyviausiai žaidžiamas futbolas žiūrovams būtų patogiausia, saulė kristų į nugarą ir netrukdytų stebėti varžybų. Ir antras dalykas čia eina kanalizacija, todėl komunikacijų prijungimas būtų pigesnis, tačiau į šiuos pasiūlymus irgi nebuvo atsižvelgta.

 Su Pandėlio miestelio stadionu irgi nesusipratimai futbolo aikštė bus 45 ant 70. Vėlgi tik vietinio lygio varžyboms organizuoti.

Kaip šiuos reikalus sprendžia kaimynai. Biržuose pilnų išmatavimų aikštė, pastaruoju metu įrengta tribūna su persirengimo kambariais. Kupiškyje pilnų matmenų aikštė su tribūna ir persirengimo kambariais. Anykščiuose ir Utenoje jau nuo seno viskas sutvarkyta šiais klausimais. Tik Zarasai tokioje pat beviltiškoje padėtyje kaip mes. Zarasų miestas už Rokiškį kaip žinia mažesnis.

 Paskutinės naujienos šiuo klausimų būtų tokios, kad rajono vadovai pasiryžę investuoti savivaldybės pinigus tam, kad iškelti nelemtus kanalizacijos šulinius. Artėja Kalėdos stebuklų metas manykim, kad taip ir bus.

inzmun1597.jpg