"Pipirini" taurės akcentai

2010 10 27

  Kaip ir buvo žadėta pateiksiu "Pipirini" taurės apžvalgą sėkmes ir nesėkmes.

 Turnyre pareiškė norą dalyvauti devynios komandos. Varžybų formulė buvo pasirinkta kitokia nei ankstesniuose turnyruose. Komandos turėjo žaisti atkrintamųjų varžybų principu. Mažiausias vienai komandai tenkančių varžybų skaičius 3, didžiausias teko berods "Mėgėjams" 7 rungtynės. Jau nuo turnyro pradžios prasidėjo nesklandumai, nes turnyre žaidė kito rajono gyventojai. Varžybų nuostatuose buvo parašyta, kad turnyre gali dalyvauti visi rajono gyventojai. Nuostatos, kad draudžiama dalyvauti kitų rajonų gyventojams nebuvo. Komandų vadovų pasitarime buvo svarstomas ir Panevėžio "Atomo" noras dalyvauti šiame turnyre, tačiau šiai nuostatai nebuvo pritarta. Manyčiau, kad naujų žaidėjų (komandų) įsileidimas į rajono turnyrus būtų pozityvus dalykas. Salės futbolo turnyre "Romuvos" taurei laimėti jau buvo tokių bandymų. Tai leistų praplėsti geografiją, atsirastų didesnis susidomėjimas. Kadangi tokie atvėjai buvo pavieniai jie nekėlė problemų, dabar varžybų nuostatuose reikės konkrečiai įvardinti leidžiama arba ne.

 Kita problema susijusi su žaidėjų registracija. Vadovų pasitarime buvo sutarta, kad prieš pirmas varžybas pateikiama žaidėjų registracija. Šios nuostatos laikėsi tik keletas komandų. Kaip visada tvarkingi Kavoliškio futbolininkai, naujokai "Merinda", "Senjorai". Kitos komandos kaip pav. "Cezis" žaidėjų registracijos iš viso nepateikė. Ankstesniuose turnyruose dėl to rimtų problemų nekildavo. Vėlgi nuostatuose nebuvo įrašyta, kad komanda nepateikusi žaidėjų registracijos negali dalyvauti turnyre. Tobulinant turnyrų nuostatus privalėsim įtraukti tokį punktą ir svarbiausia jo laikytis, ne tik turnyro organizatoriai, bet ir visų komandų vadovai. 

 Startinio mokesčio nebuvo kiekviena komanda mokėjo teisėjams už konkrečias varžybas. Komandų vadovų pasitarime susitarėm, kad tuos pinigėlius sumokam teisėjams prieš varžybas, blogiausiu atveju po varžybų. Vėlgi buvo komandų kurios laikėsi šios nuostatos ir buvo tokių kurios nesilaikė. Ledo ritulio klubas ir "Vienybė" iki šiol neatsiskaitė už finalines varžybas. Atrodo menkniekis, tačiau yra tvarkos ir pareigingumo klausimai. Nei vienas jūsų sumokėtas litas netenka varžybų organizatoriams. Už dalį surinktų lėšų buvo nupirktas naujas varžybinis kamuolys, už kitą trąšos stadionui.

 Turnyras labai užsitęsė.To priežasčių daug. Esam visiškai nepasirengę bendrauti tarpusavyje. Vis dar reikalingas iš anksto paruoštas tvarkaraštis. Taurės varžybos tuo ir pasižymi, kad komandos tariasi kada joms patogu, nes vieni gali savaitgaliais kiti darbo dienom ir t.t.

 Apibendrinant matosi, kad pirmas blynas pridegęs. Ateityje bus siekiama tuos du turnyrus apjungti ir organizuoti vieną turnyrą Rokiškio futbolo pirmenybes kurios vyktų dviem ratais.

 Apie pačias varžybas nėra ką daug kalbėti. Pasirodė viena nauja komanda "Merinda". Po ne įtin sėkmingo žaidimo pavasarį reabilitavosi "Senjorai". Nepateisino lūkesčių "Cezis". Paskutinės varžybos pasižymėjo atkaklumu ir įtampa čia vienos komandos persvara prieš kitą buvo tik vienas įvartis. Na ir finalas gavosi gražus kur galėjo laimėti tiek viena tiek kita komanda.