Įvyko "Pipirini" taurės finalas

2010 10 15

 Prieš valandą pasibaigė Pipirini" taurės finalas. Kaip ir pridera finalas gavosi įdomus ir intriguojantys. Finale susitiko Rokiškio ledo ritulio klubas ir "Vienybė". Ledo ritulio klubas šiame turnyre dar nebuvo patyręs pralaimėjimo kartelio. Tuo tarpu 'Vienybė" nusileido pirmąjame etape tam pačiam ledo ritulio klubui. Varžybų finalas įvyko praėjus pusantro mėnesio nuo varžybų pradžios. Jis buvo nutolintas dėl įvairiausių priežasčių. Jo į miesto šventės programą neįtraukė atsakingi savivaldybės pareigūnai, nors ir sunkiai, bet galėjom pasispausti, kad suspėti laiku. Po to prisidėjo naujos problemos. Na, bet nėra to blogo kas neįšeitų į gera. Per visą turnyrų 7 prieš 7 istoriją tai buvo vienas įdomiausių mūšių.

 Varžybas aktyviau pradėjo ledo ritulio klubo žaidėjai kurie surinko optimalią sudėtį į šias varžybas. Tuo tarpu kai kurie "Vienybės" žaidėjai vos spėjo į varžybas. Nenuostabu, kad pradžioje daug ir pavojingai atakavo ledo ritulininkai. Nesužaidus ir 10 min. į "Vienybės" vartus krito pirmas įvartis pasižymėjo S. Limontas. Ledo ritulio klubas padarė eilę keitimų ir jų žaidimas išsiderino prasidėjo triukšmas saviškių tarpe. Tuo netrūko pasinaudoti "Vienybė" vienos kontratakos metu Guminis neapdairiai išėjo iš vartų ir E. Matiukui pavyko išlyginti santykį. Įtampa aikštėje didėjo D. Janušonis buvo "apdovanotas" geltona kortele. Pirmame kėlinyje komandoms daugiau pasižymėti nepavyko nors pavojingų progų turėjo ir vieni ir kiti.

 Antrame kėlinyje vėl į priekį metėsi Ledo ritulio klubas. Sužaidus apie 15 po kampinio D. Janušonis pelno gražų įvartį galva ir išveda saviškius į priekį. Tačiau ir šiuo įvarčiu netenka džiaugtis ilgai, nes E. Malciui po kontratakos pavyksta rezultatą išlyginti. Iki varžybų pabaigos lieka apie 10 min. jas "Vienybė" praleidžia aklinoje gynyboje. Ledo ritulininkams nepavyksta išplėšti pergalės nors progų turi. Du pratęsimai po 5 min. nugalėtojų neišaiškina. Tuo tarpu stadioną apgaubia tamsa panašiai kaip varžybose Švenčionyse.

 Viską lemia 9 metrų baudiniai. "Vienybės" pirmi 3 smūgiai taiklūs, tuo tarpu Ledo ritulininkų tik vienas. "Vienybė" turi du mačbolus. Pirmą atremia Guminis, antras lekia į skersinį. Tuo tarpu Ledo ritulio klubo legionieriai iš Biržų šauna taikliai. Po 5 baudinių rezultatas 3-3, bendras 5-5. Prasideda dar didesnė loterija. R. Vasiliauskas iš "Vienybės" taiklus. A. Vitulis iš LRK irgi. E. Matiukas iš "Vienybės" taiklus tuo tarpu Saulėno smūgis lekia virš vartų. Viskas galutinę pergalę rezultatu 7-6 iškovoja "Vienybė".

 Varžybų uždarymas ir apdovanojimai vyko jau sutemus. Nugalėtojai gavo gražuolę taurę už kurią ačiū picerijai. Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas nugalėtojų vartininkas Tomas Mikšys.

Apie šio turnyro sėkmes ir nesėkmes kitame rašinyje.