Atsakymai į UAFA administratoriaus klausimus

2010 07 22
Klausimai Rokiškio FK „Pipirini“   Į klausimus atsako Rokiškio futbolo klubo vadovas E. Gaigalas                                                                     
 1. Kaip FK „Pipirini“ pasikeitė po praėjusio sezono?
Rokiškio FK „Pipirni“ nuo praėjusio sezono pasikeitė tuo, kad dėl įvairių priežasčių neteko 4 pagrindinių žaidėjų. Juos reikėjo pakeisti, todėl buvo susitarta su mūsų pažystamais iš Panevėžio, kad ateis 5 „Atomo“ žaidėjai, kurie neabejotinai sustiprino komandą. 
 1. Kaip vertinate I rato startą?
Pirmo rato startą vertinu palankiai. Konkrečių tikslų komandai nekėlėme tiesiog kiekvienose varžybose stengiamės kovoti dėl pergalės. 
 1. Kaip manote, ko pritrūko pasiekti geresniems rezultatams?
Geresniems rezultatams pasiekti sutrukdė trys dalykai. Pirma, sėkmės ir koncentracijos stoka, nes varžybose su Ignalina ir su „Uteniu“ įvarčius praleidome paskutinėmis minutėmis, tai kainavo mums 4 brangius taškus. Jeigu juos pridėtume dabar žengtume 1 vietoje. Antra, susižaidimo stoka, teko eksperimentuoti ieškant tinkamiausių vietų žaidėjams. Trečia tik 3 varžybose vartus gynė mūsų pagrindinis vartininkas. 
 1. „Atomo penketukas“, kaip jau patys spėjote praminti penkis žaidėjus atvykstančius žaisti už jus iš Panevėžio, yra tarsi viena pagrindinių varomųjų jėgų ypač puolime jūsų komandoje. Ar M.Gasiūno netektis atsilieps ekipos žaidimui, o gal jau turite jam pamainą?
Gal tiksliau būtų ketvertukas, nes Andrius Prunskus kilęs iš Rokiškio jo tėvas žinomas Rokiškio futbolininkas. Andrius šiuo metu gyvena ir dirba Panevėžyje. „Atomo“ žaidėjai tai visų pirma mūsų įvarčių mušimo mašinos. Rokiškio komanda ir ankstesniais metais pasižymėjo nebloga gynyba, tačiau niekaip nesisekdavo pelnyti įvarčių. Šiais metais mušam po 3, net 4 įvarčius per rungtynes to anksčiau niekada nėra buvę. M. Gasiūno netektis aišku atsilieps žaidime bandysim ieškoti jam pamainos. 
 1. Rokiškio klubas yra vienas daugiausiai įvarčių mūšančių kolektyvų, bet į savo vartus praleidžiama taip pat nemažai įvarčių. Kas trukdo rokiškėnas užtikrinčiau gintis?
Po praėjusio sezono gynybos linijoje pasikeitė 3 žaidėjai. Trūksta susižaidimo, trūksta stabilumo vartuose. Toks didelis įvarčių praleidimas mums šiek tiek netikėtas. Bandysim situaciją koreguoti. Tik 2 varžybose nepraleidom įvarčių. Kai žaidžia pagrindinis vartininkas ir gynėjai jaučiasi užtikrinčiau. Tačiau reikia padėkoti ir antrajam vartininkui, jeigu ne jis situacija būtų iš viso liūdna. 
 1. Kaip manote, kas įtakojo gėdingą pralaimėjimą Anykščiuose?
„Anykščiams“ prognozuoju 1 arba 2 vietą šiame čempionate. Pralaimėti jiems nėra gėdinga. Nemažai žaidėjų užgrūdinti LFF 1 lygos kovose. Aišku 0-6 tai tragedija, tą dieną nesisekė viskas nuo pat pradžių pirmi trys varžovų smūgiai į vartų plotą trys įvarčiai, įsimušėm įvartį į savo vartus, buvo pašalintas mūsų vartininkas, žodžiu viskas susidėjo. Gaila, bet tai didžiausias mūsų pralaimėjimas per 5 metų klubo istoriją. 
 1. Kodėl FK „Pipirini“ rezultatai žaidžiant išvykose yra kur kas prastesni?
Kada dalyvavom Panevėžio apskrities čempionate geriau žaidėme išvykose negu  namuose. Dabar, jeigu ne tas skaudus pralaimėjimas Anykščiuose rezultatas išvykoje nebūtų labai blogas. Viena pergalė lygiosios ir du pralaimėjimai. UAFA pirmenybėse namų faktorius visiems svarbus. 
 1. Priešingai nei dauguma klubų jūs turite stabilius įvarčių mušėjus. Kaip manote, ar tai yra gerai, o gal kaip tik varžovams žinant realias grėsmes yra lengviau prieš jus žaisti?
Čia, kaip rimtame futbole gink, ar negink, jeigu puolėjas geroje formoje jis vis tiek įmuš. Taip ir pas mus Agnius ir Andrius individualiai stiprūs žaidėjai sugebantys sau susikurti progas. Neturiu statistikos, bet pagal rezultatyvius perdavimus jie irgi turėtų būti lyderiais. 
 1. Ar FK „Pipirini“ stiprinsis prieš II ratą? Jei taip tai kaip?
Stiprinsimės arba ieškosim pamainos, dabar svarstomi du variantai, kaip tai geriau padaryti. Iki liepos pabaigos viskas paaiškės. 
 1. Kaip vertinate šiu metų UAFA pirmenybes?
UAFA pirmenybes jau praėjusiais metais vertinome palankiai, todėl ir siekėme čia dalyvauti, netgi nežinodami kaip mums seksis. Labiausiai imponuoja tai, kad visų komandų lygis vienodas, bet kas gali laimėti arba pralaimėti. Kas liečia varžybų organizavimo ir teisėjavimo klausimus čia jau kita kalba. Manau, net apskrities pirmenybėse nėra normalu, kada varžybos vyksta ant nenupjautos vejos, kada žaidėjai persirengia lauke, neturi kur nusiprausti, nėra budinčio mediko. Manau, kad teisėjas negali per dieną teisėjauti daugiau negu vienerioms varžyboms. Po to pasipila klaidos, ginčai ir visa kita. Aišku teisėjavimo išlaidos irgi labai svarbu. Taip jau būna taupant vienur atsiranda problemos kitur. 
 1. Kokie klubo tikslai II ratui?
   Tikslai galėtų būti ir patys aukščiausi, tačiau ne viskas priklauso vien nuo įvykių aikštėje. Sėkmingai sukovojus pirmame rate būtų labai gerai pakovoti dėl vietos trejetuke.