Pamąstymai apie pasibaigusį KKSC taurės turnyrą

2010 06 28

 Joninių išvakarėse finišavo 6 KKSC taurės turnyras. Jame žaidė rekordinis komandų skaičius. 10 komandų ko gero maksimumas ką gali šiai dienai išspausti Rokiškis. Varžyboms buvo galima registruoti 12 žaidėjų, taigi turnyre dalyvavo virš 100 futbolininkų. Turnyro metu buvo sužaista 28 varžybos. Per jas įmušta 135 įvarčiai arba 4,8 įvarčio per rungtynes. Rezultatyviausia turnyro komanda "Vienybė" pelnė 32 įvarčius. Daugiausiai įvarčių praleido Pandėlys -29. Mažiausiai įvarčių praleido"Mėgėjai" tik 5 įvarčius. Rezultatyviausios varžybos "Vienybė"- Pandėlys 13-0. Viso turnyro metu užfiksuotos tik vienos lygiosios. Tik 5 varžybose pergalė buvo pasiekta vieno įvarčio skirtumu. 'Entuziastai" -  Kavoliškis 1-0. "Vienybė" - "Mėgėjai" 2-1. Kavoliškis - "Vienybė" 3-2. "Entuziastai - "Senjorai' 2-1. "Cezis" - "Senjorai" 2-1. Šias varžybas galima įvardinti kaip atkakliausias. Rezultatyviausias turnyro žaidėjas R. Vasiliauskas pelnė 10 įvarčių. Nuo jo nedaug atsiliko G. Sirvydis ir P. Arminas pelnę po 8 įvarčius.

 Apie komandas:

PANDĖLYS. Turnyre liko paskutinėje vietoje. Pasižymėjo kiaura gynyba, bei silpnu puolimu. Sveikintina tai, kad jau trejus metus iš eilės čia suburiama komanda. Šiame turnyre jie ko gero neturėjo visų stipriausių žaidėjų. Žmonių mylinčių futbolą šiame miestelyje tikrai yra. Po stadiono renovacijos, čia turėtų būti vienos geriausių sąlygų žaisti futbolą rajone. Čia perspektyvos optimistinės, tik nereikėtų per daug nusiminti.

SENJORAI. Senjorams nepavyko suderinti dviejų dalykų. Dalis komandos narių kovojo dėl pergalės, kita tiesiog žaidė futbolą. Nors jie ir nepateko tarp ketvirtfinalio dalyvių, nei vienų varžybų neatidavė be kovos. Šiemet "Senjorų" sudėtis buvo susilpnėjusi, be to metai daro savo. Nežiūrint visko, net 4 šios komandos nariai: abu Raimiai, Virgis ir Viktoras vis dar yra rimta paspirtis pagrindienei miesto komandai.

CEZIS. Vieni iš šio turnyro naujokų. Komandą subūrė A. Samoilovas anksčiau žaidęs už "Mėgėjus". Dauguma šios komandos narių kamuolį "čiupinėjo" mokyklos laikais, dabar tai daro rečiau, o pavyzdžiui Mantas yra Rokiškio krepšinio komandos vienas iš lyderių. Po grupių varžybų jų perspektyvos atrodė labai gražiai, tačiau ketvirtfinalyje neįvertino varžovų ir skaudžiai nukentėjo. Tai viena iš nedaugelio komandų kuri turi vienodas aprangas. Tikėkimės jie neišnyks iš rajono futbolo padangės.

ROMUVA. Irgi pirmą sykį dalyvavo šiame turnyre. Dalis Romuvos žaidėjų jau buvo atstovavę kitoms miesto komandoms. Šiame turnyre žaidė vien moksleiviai, o tai yra pagirtina. Kovoti su vyrais ne visada buvo lengva, tačiau patekimas į ketvirtfinalį geras rezultatas. Gimnaziją baigė Marius, bei Ernestas kitais metais reikės ieškoti žaidėjų kurie galėtų užimti jų vietas. 

KAVOLIŠKIS. Niekaip nesugeba perlipti "Entuziastų" barjero. Ši komanda atrodo turi viską neblogą vartininką, stiprius gynėjus, gerą puolimo grandį. Tačiau lemiamais momentais kažko pritrūksta, gal sėkmės, gal disciplinos. Tai vienintelė komanda nugalėjusi "Vienybę" šiame turnyre. Komanda turi perspektyvų tobulėti ir žengti toliau.

JUODUPĖ. Šiais metais nepateko tarp 4 stipriausių. Dar sykį patvirtino, kad tai namų komanda. Juodupėje gali laimėti prieš bet ką, tačiau Rokiškyje fatališkai nesiseka. Pagal žaidimo lygį tai pirmo ketverto komanda. Pasibaigusiame turnyre buvo dielė konkurencija A grupėje, net 3 komandos surinko po 6 taškus. Juodupė nužimė 4 vietą tik dėl vieno praleisto įvarčio. Gan simpatiškai žiūrisi puolėjų dvejetas Deividas ir Giedrius. Būtų visai įdomu juos pamatyti besitreniruojančius su geriausiais miesto žaidėjais.

DINAMO. Galima sakyti juodas arkliukas iššovė. Jeigu jie pateko į ketvertą, reiškia jie to verti. Grupėje pralaimėję visas varžybas išskyrus su Pandėliu. Ketvirtfinalyje sutrypė Cezį. Lemiamose varžybose vėlgi pritrūko patirties. Įdomi komanda sudaryta iš jaunų žaidėjų,kuriems daug ko trūksta, tačiau perspektyvi. Jeigu treniruosis, neužmigs ant laurų po šio turnyro gali tapti rimtu priešininku stipriausioms miesto komandoms.

MĖGĖJAI. Vienintelė komanda dalyvavusi visuose 6 turnyruose. 2005 m.-2 vieta. 2006 m.-1. 2007 m.-3. 2008 m.-1. 2009 m.-3. 2010 m. -3. Prieš turnyrą Gedvei buvo noras pakeisti komandos pavadinimą, pavyko perkalbėti. Komandos sudėtis labai pasikeitė iš pradžių atrodė nieko gero nebus. Prisijungus Rokiškio ledo ritulio klubo  žaidėjams Tomui ir Igoriui tapo aišku, kad komanda kovos dėl medalių. Vienintelis pralaimėjimas patirtas pusfinalyje nuo "Vienybės" ir nulėmė, kad komanda liko 3 vietoje.

ENTUZIASTAI. Per dvejus metus tai jau trečias komandos pavadinimas. Komanda lipanti vis aukštyn. Pagrindinis jų privalumas greitis ir jėga. Fiziškai silpnesnėms komandoms labai sunku prieš juos atsilaikyti, savotiški Rokiškio vokiečiai. Tomas ir Remigijus Rokiškio krepšinio komandos lyderiai, šias lyderių savybes perkelia ir į futbolo aikštę. Gal jų žaidimas nėra patrauklus akiai, kur dominuoja futbolas "spirk ir bėk", tačiau rezultatas akivaizdus. Kas buvo šios komandos lyderis? Į šį klausimą negaliu atsakyti jau 2 metus. Būtų įdomu pamatyti, kad ir Tomo Trumpos galimybes didžiąjame futbole. 

VIENYBĖ. Turnyro nugalėtojais tapo ko gero ta komanda kuri ir turėjo tapti. Taip teigti leidžia individualus žaidėjų meistriškumas. Mantas ir Rytis ne kartą buvo rezultatyviausi įvairių turnyrų žaidėjai. Plius žaidė Justas iš Biržų "Rinkuškių". Gynybą sucementavo Mantonis (matyt, kad Biržuose neleidžia laiko veltui), jiems neblogai talkino Paulius, Evaldas, Elvis. Jeigu gerai sekasi vartuose patikimai ginasi Tomas. Taigi jaunystės ir patirties mišinys. Įdomiausia tai, kad beveik nei vienas iš jų reguliariai nežaidžia už pagrindinę Rokiškio komandą, o tik tada kai pavyksta priprašyti. Kai vietinis jaunimas nelabai nori žaisti už gimtojo miesto komandą tenka ieškoti svetur. Jeigu situacija nesikeis ir neatsiras noras pasiekti kažką daugiau, taip ir liks tik "kiemo lygos" čempionais.