Paskutinių savaičių įvykiai

2021 07 19

Šis vidurvasaris kaip niekad karštas turbūt sudėtingiauisas savaitgalis buvo liepos 9-10, nes kai kuriems žaidėjams teko atlaikyti dviejų dienų su futbolu ištvermės lenktynes. Rokiškio futbolo klubui į pagalbą atėjo mineralinio vandens gamintojas UPAS.

Liepos 9 d. vykome į Panevėžį kur laukė dvikova su Orfa. Orfa paskutiniu metu rezultatais nedžiugino. Taigi tikslas minimum iškovoti tašką, tikslas maximum iškovoti pergalę. Dėja, bet neturėjome visų pagrindinių žaidėjų. Gynyboje trūko Modesto ir Gedvės saugų grandyje Rionkės, bet reikėjo eiti ir kautis jų vietą užėmė kiti.

Pirmas kėlinys nepavyko atakų nuo savų vartų pradėti nesugebėjome, po trijų tikslių perdavimų sekė klaida. Klydo praktiškai visi. Labiausiai neramino dešinys gynybos kraštas, kur greitas varžovų puolėjas laimėdavo dvikovas su Deividu. Po vienos tokios atakos varžovas buvo pargriautas mūsų baudos aikštelėje ir gavome "pendelį" į savus vartus. Laimei varžovų smūgis lėkė pro šalį. Kėlinio pabaigoje apsiginti nebepavyko gavom ataką per centrą, kur nesukomunikavome ir suklydome poziciškai. Mutis išėjimo vienas prieš vieną neutralizuoti irgi nesugebėjo. Prie visų bėdų dar prisidėjo Aliko trauma, jam varžovas "įvažiavo" į blauzdą be jokių skurpulų. Aukštesnio lygio futbole būtų raudona kortelė čia apsiribota geltona. Bet dar vienas svarbus žaidėjas minus.

Antrame kėlinyje atlikome keletą korekcijų. Vaidas išėjo į aikštės vidurį jo vietą užėmė Mindė. Haris žaidė puolėju, o Laurynas saugu. Kėlinio pradžioje po kampinio prie varžovų vartų Čeikai pavyko uždirbti 11 m. baudinį. Etatinio mušėjo nebuvo iniciatyvos ėmėsi Deividas. Jo smūgis nebuvo stiprus, bet tikslus. Varžovai skubėjo išlyginti rezultatą mes "gaudėme" juos ant kontrų juolab mūsų jaunimas priekyje galėjo nubausti šeimininkų veteranus gynyboje. Vienos tokios atakos metu Haris įsiveržė į baudos aikštelę ir uždirbo antrą 11 m. baudinį. Ir vėl Deividas buvo tikslus tik šį sykį mažiau užtikrintai. Rezultatas 2-1 netikėtai tapo mūsų naudai. Reikia pažymėti, kad mūsų žaidimo kokybė pagerėjo lyginant su pirmu kėliniu. Likus žaisti pusę kėlinio reikėjo apsiginti. Varžovai turėjo bent 2 šimtaprocentines progas. Pirmu atvėju kamuolys praskriejo šalia vartų, antrą sykį gelbėjo Mutis. Varžybų pabaigoje varžovai pradėjo nervintis, pyktis baigėsi jų juokeliai ant atsarginių suolo. Iškovoti 3 sunkūs darbiniai taškai.

Liepos 10 d. senjorai vyko į Širvintas. Situacija su senjorais prasta. Į pirmą turą sunkiai rinkomės į antrą spaudžiant 30 laipsnių karščiui vyko tik 8 žmonės be pakeitimų. Jeigu ne Pranas iš Vilniaus būtų visiškas ragas. Taigi išvada viena reikia baigti šituos cirkus jeigu nėra kam žaisti. Laimei visi sveiki, gyvi be traumų. Apie kažkoį pozityvų rezultatą buvo sunku tikėtis. Dvikovoje su be keitimų žaidusiais panevežiečiais dar pavyko atsilaikyti 0-0. Su Molėtais jau pristigo jėgų 0-2.

VII

Liepos 16 d. Rokiškyje vyko paskutinės pirmo rato varžybos su Pasvalio FC. Džiugino mūsų susirinkimas. Geografija irgi įspūdinga: Klaipėda, Kaunas, Vilnius, Anykščiai. Tai liudija, kad noro turim tik ne visada galimybių. Čia ir būtų palinkėjimas visiems ieškoti ne priežasčių, o galimybių, kada yra toks mąstymas tada atsiranda ir galimybės, o priežasčių galim prisigalvoti šimtus. Visi prisidėjo prie rezultato.

Išstatėm kaip sakė Rionkė kovinę sudėtį. Gedvę skatinantis plakatas irgi kabėjo savoje vietoje, beliko atsivežti žoliapjovę (ačiū Modestui) ir stadionas buvo paruoštas. Kaip po tokių karšių jis dar visai pusė velnio. Prognozė žadėjo lietų, škvalą ir kitas baisybes. Realybėje nebuvo nei vieno, nei kito gal ir gerai.

Varžybas plačiai nušvietė Lina "Rokiškio sirenoje". Ką galima būtų pridurti? Sudėties gylis ir plotis leido palaikyti tempą ir kontrolę. Varžovai nebuvo blogi tik kažkokie palūžę be ugnelės. Pelnėme greitą įvartį kas nuėmė nervingumą, mažiau klydome. Strigo realizacija progų susikūrėme 2 varžyboms į priekį. Įvartį gražuolį pelnė Vaidas. Antrą sykį šiame sezone pasižymėjo Matas. Du svarbūs kuriantys žaidėjai nuo jų labai priklausys mūsų ataka sekančiose varžybose. Kol kas nesiseka "atsidaryti" Renatui, bet tai tik laiko klausimas. Išvada tokia: rezultatas pasiektas, kokybė pagerėjo, pasitikėjimo savo jėgomis svoris paaugo. Tas pesimizmas kuris buvo po pirmų dviejų varžybų po truputį traukiasi.