Išplėstinis UAFA valdybos posėdis

2013 11 18

 Praėjusį šeštadienį Užpaliuose įvyko išplėstinis UAFA narių posėdis ir sezono uždarymas. Rokiškio FK atstovavo 3 narių komanda. Vaikų treneris E. Ščiuplys, komandos kapitonas G. Sirvydis ir klubo prezidentas E. Gaigalas.

 Iš pradžių buvo aptarti 2013 m. vasaros futbolo rezultatai. Pasak UAFA prezidento problemos išlieka tos pačios tai aikštės ir teisėjavimas. Aikščių mažai jų danga nekokybiška, Utenos stadiono atnaujinimas kol kas situacijos nepagerino bus matyti, kaip seksis ateinančiais metais. Teisėjavimo bėdos akivaizdžios ypač matomos varžybų metu. Pirmenybių lygis yra smuktelėjęs, nes ir komandų skaičius sumažėjo ir rezultatai 10-0 čempionato nepuošia. 

 Daug diskutuota apie 2014 m. pirmenybių perspektyvas. Panašu, kad Utenos rajono vadovų ir futbolininkų nuomonės dėl "Utenio" komandos ateities ženkliai išsiskyrė. Utenos valdžia norėtų matyti komandą 1 lygoje ir pirmame penketuke. Uteniškiai futbolininkai tokių pajėgumų neturi ir mano, kad reikėtų pradėti dalyvauti nuo II lygos ir auginti vaikus t y. pamainą. Yra gandų, kad į Uteną gali persikelti Žalgirio 3 -oji komanda ir pesivadinusi "Uteniu" dalyvautų LFF 1 lygos varžybose. Taigi šiai dienai dar daug neaiškumų. 

 Koks variantą pasirinks Utena nuo to labai priklausys ir ateinačių metų UAFA pirmenybės. Į LFF II lygą nori kelti sparnus Visaginas jeigu liktų 4 komandos tai pirmenybės nebebūtų pirmenybėmis. Rokiškio FK šioje vietoje siūlytų bendras varžybas su Panevėžio apskritimi, o blogiausiu atvėju pereiti prie varžybų modelio 8 prieš 8, tada pasijungtų Molėtų ir Zarasų komandos.

 Buvokalbama apie 2014 m. Lietuvos senjorų pirmenybes ir iškelta idėja daryti jungtinę apskrities senjorų komandą.

 Daug diskusijų sukėlė 2013/2014 m. salės futbolo pirmenybės. Jau neužilgo startuos Utenos miesto salės futbolo pirmenybės kuriose dalyvaus dauguma apskrities komandų. Buvo siūloma prie jo prisijungti ir toms komandoms kurios jose nedalyvauja. Šis variantas mūsų netenkino vien dėl to, kad visos varžybos vyktų Utenoje. Kitas pasiūlymas buvo rengti gretimai atskiras apskrities pirmenybes iš tų komandų kutrios nedalyvauja ir daryti finalinį etapą iš abiejų pirmenybių 1-4 komandų. Buvo sutarta, kad vyks atskiros UAFA pirmenybės ir ne bus laukiama kol pasibaigs Utenos miesto pirmenybės, kaip tai buvo daroma anksčiau. Jose turėtų dalyvauti 8-9 komandos kurios sužaistų vienu ratu, o 1-4 vietas užėmusieji kovotų dėl medalių. Taigi iš esmės praėjusių metų variantas.

 Senjorų salės futbolo varžybose gali dalyvauti iki 12 komandų. Jeigususirinks tiek dalyvių tai bus du pogrupiai po 6 komandas, nes susirinkti tokiam skaičiui dalyvių į vieną salę visiškai problematiška. Sutarta daryti 5 turus pirmasis gruodžio pradžioje greičiausiai vyktų Molėtuose.

 Po karštų kalbų norintys vyko į stadioną kur Utenos miestas žaidė prioeš apskritį. Nors oras nelepino, bet buvo visai smagu. Draugiškos varžybos pasibaigė draugiškyu rezultatu 12-12. Tradicinė pirtis ir banketas užbaigė 2013 m. didžiojo futbolo sezoną.