Juodas šeštadienis Zarasuose

2012 04 09

Velykų išvakarėse vyko pusfinalių ir finalų varžybos Zarasų salės futbolo varžybose. Pusfinaliuose susitiko abi Daugpilio komandos ir abi Rokiškio komandos. Jeigu Daugpilio pusfinalis buvo labiau panašus į formalumą, nes Gadiba langvai sudorojo savo priešininkus tai Rokiškio pusfinalis buvo kur kas atkaklesnis. Senjorų pagrindu sudaryta "Mėgėjų" komanda į paskutines varžybas susirinko net per daug gerai - 11 žmonių, tuo tarpu jaunimo pagrindu sudaryta Rokiškio FK sukrapštė tik 7 žmones. Nuo pirmų pusfinalio minučių į priekį įsiveržė Rokiškio FK po taiklių Manto smūgių iki pat varžybų pabaigos buvo išlaikomas saugus 2 įvarčių pranašumas. Likus žaisti apie 2 min. jaunimas vis dar pirmavo 4-3, tačiau klaidos ir koncentracijos stoka leido varžovams ne tik išlyginti rezultatą, bet ir persverti jį. Žiauriai apmaudus jaunimo pralaimėjimas 4-5.

Varžybose dėl 3 vietos Rokiškio FK pavedė psichologija. Per tris pirmas atakas prieš Daugpilio SZMA buvo pelnyti 3 įvarčiai. 3-0 ir atrodė, kad čia viskas aišku, tačiau taip neatrodė Latvijos rusų komandai. Iki varžybų pabaigos jie sugebėjo išlyginti rezultatą 8-8. Baudinių serijoje sėkmė lydėjo kaimyninės šalies atstovus. Taigi pergalingai žygiavę per turnyrą Rokiškio FK liko be medalių. Kodėl taip atsitiko? Mano nuomonė būtų tokia: pritrūko jėgų ir lygeverčių keitimų juk 3 iš 7 žaidė iš esmės traumuoti. Varžovų vartams grąsino tik Mantas Leika. Prasčiausias varžybas sužaidė vartininkas, na ir kaip dažnai jaunimui pasitaiko pritrūko koncentracijos. Po pralaimėto pusfinalio palūžome emociškai. Kas gi buvo gero? Iki paskutinių varžybų gal ir prieš silpnesnius varžovus buvo įvairesnis puolimas įvarčius pelnė tiek Elvinas, tiek Alikas ir kiti. Neskaitant 2 varžybų visose kitose žaidimo kokybė buvo pakankamai gera. Lauksim sekančio Zarasų turnyro tam, kad pasiekti revanšą, bus motyvas.

Finale susitiko Gadiba ir Mėgėjai. Mėgėjai vartuose turėjo Guminį, tačiau tai buvo ne Vitalijaus diena. Ne sykį gelbėjęs rokiškėnus įvairiose varžybose šį kartą jis nepodemonstravo savo tikrojo lygio. Po pirmo kėlinio rezultatas švieslentėje buvo 0-5 Gadiba naudai. Kokia musė tą dieną buvo įkandusi Gedvei neapsiimu spręsti, tačiau tiek "sužverėjusio" kapitono dar nebuvo tekę matyti. Antrame kėlinyje situacija ėmė kardinaliai keistis. Mėgėjų gelbėtoju tapo Karoliukas ir Kalomba. Karolį Rokiškio FK prieš pat pirmas turnyro rungtynes draugiškai paskolino Mėgėjams, nes pastarieji nesurinko žmonių. Kalomba pakeitė nesėkmingai žaidusį Guminį.  Rezultatui tapus 3-5 daugpiliečiai paimė minutę. Ji nedavė norimo rezultato 'Mėgėjai" ir toliau "lipo" ant Gadiba vartų. Likus žaisti apie minutę rezultats tapo 5-5.  Nedaug trūko, kad "Mėgėjai" ištrauktų dar vienas varžybas. Per baudinių seriją į vartus stojo Guminis. Gal be reikalo, bet buvo verta pabandyti. Intrigos nesigavo pirmi 3 "Mėgėjų" smūgiai pro šalį, o Gadiba tiksliai. Rokiškio 'Senjorai' šiais metais tarsi pergyvena renesansą po nesėkmingų praėjusių metų, bet klubui geriau būtų, kad rezultatą rodytų jaunimas.

Po varžybų įvyko mini klubo pasitarimas. Sutarta;

1. Nario mokestį 30 lt. sumokėti iki gegužės 1 d. Labai prašau tai padaryti savarankiškai, kad nereikėtų kas kart priminti.

2. Artimiausia treniruotė trečiadienį vieta ir laikas bus nustatyti vėliau, lems oro sąlygos.

Čia turėjo nuskambėti F. Mercury daina čempionams. Bet kadangi niekas netapo čempionais tai F. Mercury dainą atlieka ne jis, o veiksmas vyksta kažkur Kanadoje policijos kaziloke.