Pirmenybių nuostatai

2009 08 31
2009 m.  Rokiškio rajono futbolo pirmenybės 7x7  

PIRMENYBIŲ NUOSTATAI

  Tikslai: 
  1. Populiarinti futbolą tarp rajono gyventojų.
  2. Organizuoti jaunimo ir dirbančiųjų gyventojų laisvalaikį.
  3. Stengtis, kad turnyras taptų tradiciniu ir pritrauktų, kaip galima daugiau dalyvių.
 Varžybų vieta ir laikas: 
  1. Varžybos vykdomos Rokiškio sporto centro stadione.(pagal galimybes kituose rajono stadionuose)
  2. Varžybos vyks 2009 m. rugpjūčio - rugsėjo mėn.
 Varžybų dalyviai ir varžybų eiga: 

1.      Varžybose gali dalyvauti visi rajono gyventojai, ne jaunesni kaip 16 metų, tam tikslui reikia suburti futbolo komandą ir užsiregistruoti.

2.      Komandos sudėtis 12 žaidėjų plius 2 vadovai. Visi žaidėjai turi užsiregistruoti iki pirmų varžybų. Negalima atstovauti dviems komandoms turnyro metu. Jeigu žaidžia neregistruotas žaidėjas varžybų rezultatas anuliuojamas, komandai pažeidusiai šį punktą įskaitomas techninis  pralaimėjimas rezultatu 0-3.

3.      Varžybų metu rungtyniauja 6 aikštės žaidėjai ir vartininkas. Žaidžiama du kėliniai po 30 minučių nestabdant laiko, pertrauka tarp kėlinių 10 minučių.

4.      Žaidėjų keitimas vykdomas pagal mažojo futbolo taisykles ( galima keisti kiek norima žaidėjų ir kiek norima kartų svarbu, kad vienu metu aikštėje nebūtų daugiau kaip 7 žaidėjai). Pažeidus šią taisyklę žaidėjas įspėjamas (geltona kortelė).

5.      Komandai būtina turėti vienodos spalvos aprangą.

6.      Komandų žaidėjai už šiurkštų žaidimą, nekultūringą elgesį varžovų ar teisėjų atžvilgiu baudžiami įspėjimu (geltona kortelė), o pasikartojus panašiems atvejams tų pačių rungtynių metu šalinami iš aikštės (raudona kortelė), be galimybės pakeisti. Pašalintas žaidėjas privalo praleisti sekančias varžybas, arba teisėjų ir organizatorių sprendimu praleisti iki 3 varžybų, arba būti pašalintu iš pirmenybių.

7.      Varžybos vykdomos rato sistema, komandai už pergalę skiriami 3, už lygiąsias 1, už pralaimėjimą 0 taškų. Komandos užėmusios 1 ir 2 vietas patenka į pusfinalį, o 3 ir 6, bei 4 ir 5  vietas žaidžia ketvirtfinalio varžybas. Pusfinaliuose susitinka 1 ir 4/5 nugalėtoja, bei 2 ir 3/6 nugalėtoja. Finale žaidžia pusfinalių nugalėtojai, dėl 3 vietos komandos pralaimėjusios pusfinalius.

8.      Komandai be pateisinamos priežasties neatvykus į varžybas įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0-5. Du sykius neatvykus į varžybas komanda šalinama iš turnyro. Jos rezultatai anuliuojami.

9.      Rungtynėms teisėjauja vienas teisėjas. Finalinėms varžyboms du.

 Nugalėtojų išaiškinimas ir apdovanojimai: 
  1. Komandoms surinkus vienodai taškų atsižvelgiama į tarpusavio rezultatą, bendrą abiejų komandų įvarčių balansą, pergalių skaičių. Trims komandoms surinkus vienodai taškų lemia tarpusavio rungtynių rezultatai, bendras pergalių skaičius po to įvarčių balansas.
  2. Atkrintamose varžybose, pasibaigus varžybų laikui ir esant lygiam rezultatui skiriami du pratesimai po 10 minučių. Jeigu ir jie neišaiškina nugalėtojo, skiriami 9 metrų baudiniai, juos muša 5 žaidėjai iš kiekvienos komandos paeiliui.
  3. Komanda nugalėtoja apdovanojama taure. Asmeniniai apdovanojimai įteikiami:

a)      daugiausia įvarčių įmušusiam žaidėjui,

b)      geriausiam vartininkui ir t.t.

                                         Varžybų organizavimo išlaidos, informacijos sklaida 

1.      Varžyboms organizuoti, nugalėtojams apdovanoti nustatomas startinis mokestis

100 lt.

2. Kviečiame futbolo gerbėjus, verslininkus visus mylinčius šį sportą paremti ir prisidėti prie pirmenybių organizavimo.

3. Informacija apie turnyro eigą būs talpinama Rokiškio futbolo klubo internetiniame puslapyje adresu www. rokiskiofk.lt, bei laikraštyje „Gimtasis Rokiškis“.  

 

                                                     Turnyro org. komiteto vadovas E. Gaigalas        tel. 8 698 78209