Ketvirtadienį Rokiškyje lankėsi LFF prezidentas

2011 11 18

 Lapkričio 17 d. Rokiškyje viešėjo LFF prezidentas Liutauras Varanavičius ir UAFA prezidentas Andrius Krisiūnas. Svečiai susitiko su mūsų rajono vicemeru E. Vilimu, švietimos kyriaus vedėju A. Laužadžiu, Rokiškio FK prezidentu E. Gaigalu.

 Susitikimo savivaldybėje metu buvo kalbama iš esmės vienu klausimu: Ką ir kaip padaryti, kad ir mūsų mieste būtų vaikų futbolo treneris. LFF prezidentas pasakojo apie dabar Lietuvoje kuriamą futbolo piramidę, kurios šerdis futbolo klubas. Pasakojo apie LFF projektus vaikams, kurias bandoma sudominti vaikus, vykdoma jų užimtumo politika. LFF įsipareigoja teikti visą metodinę medžiagą padėti su futbolo inventoriumi. Vicemeras domėjosi kaip sukurti tokią futbolo struktūrą kuri apimtų vaikus, jaunimą ir suaugusiu ir kiek lėšų kainuoja tokios piramidės išlaikymas. E. Vilimas pastebėjo, kad Rokiškyje nėra futbolo tradicijų, tam kad jos atsirastų reikalingi masiniai futbolo renginiai vaikams, kurie palaipsniui taptų tradiciniais. Kitaip sakant reikalingas įdirbis šioje srityje. Jis kalbėjo apie tai, kad planuojama surengti vasaros stovyklą Gruzijos Zurgečio miesto vaikų futbolo komandai Rokiškyje. Buvo kalbama apie Pandėlio stadiono panaudojimą. Pasak vicemero šiuo metu rajone nėra tinkamo žmogaus galinčio tapti vaikų futbolo treneriu. Nes dauguma kūno kultūros mokytojų paseno arba yra patenkinti tuo ką turi. Buvo išsakyta mintis, kad galbūt futbolo ir ledo ritulio klubai galėtų susivienyti.

 Rokiškio FK prezidentas kalbėjo apie tai kas daroma populiarinant futbolą rajone, apie futbolo turnyrus organizuojamus suaugusiems ir vaikams. Futbolo treneris sunkiai įsivaizduojamas dalykas dabartinėje sporto mokykloje, tam tikrų vilčių teiktų papildomo ugdymo "krepšelis".

 Po to svečiai lankėsi "Romuvos" gimnazijoje kur dalyvavo merginų futbolo varžybų atidaryme. Apžiūrėjo atnaujinamą gimnazijos stadioną. Paskutinis vizito taškas vaikų darželis "Linelis".