Senamiesčio mokykloje karaliavo futbolas

2011 03 13

Kovo 9 ir 10 dienomis Rokiškio Senamiesčio pradinėje mokykloje vyko "Futboliuko" varžybos. Rokiškio rajono pradinių klasių mokiniai dvi dienas varžėsi dėl Nepriklausomybės taurės. Turnyras buvo organizuotas Rokiškio futbolo klubo iniciatyva, kurią palaikė rajono švietimo skyrius, Rokiškio KKSC ir Senamiesčio pradine mokykla.

Kovo 9 d. rinkosi 1-2 klasių mokinių komandos. Čia dalyvavo 8 mokyklų vaikai. Varžybos buvo žaidžiamos 4 prieš 4, du kėlinukus po 5 min. Buvo žaidžiama į mažus vartelius. Būtina sąlyga, kad aikštėje būtų po 1 mergaitę kiekvienoje komandoje. Varžyboms teisėjavo klubo prezidentas E. Gaigalas ir Senamiesčio pradinės mokyklos mokytojas A. Navickas.

Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. A pogrupyje geriausiai sekėsi Rokiškio mokyklos- darželio "Ąžuoliukas" komandai. Antri liko Juodupės gimnazijos vaikai, treti Rokiškio pradinės mokyklos, o ketvirtoje vietoje liko Obelių mokyklos- darželio vaikai. B pogrupyje nepralenkiami buvo mokyklos- darželio "Varpelis" vaikai. Antri liko Laibgalių komandos žaidėjai, treti šeimininkai Senamiesčio vaikai, o ketvirtą vietą grupėje užėmė Kavoliškio žaidėjai. Pagal turnyro nuostatus antras vietas užėmę komandos kovojo dėl 3 vietos. Čia geriau sekėsi Laibgalių vaikams, kurie po įtemptos kovos rezultatu 1-0 nugalėjo juodupėnus. Finale susitiko rokiškėnų komandos "Ąžuoliukas" ir "Varpelis". Čia irgi virė aistringa kova, kur pergalę ir turnyro nugalėtojų vardą iškovojo "Ąžuoliuko" vaikai. Po varžybų vykusioje apdovanojimų ceremonijoje vaikams buvo įteiktos didžiulės taurės, o apie medalius buvo sakoma, kad tokių vaikai dar nebuvo matę. Graži futbolo šventė užtruko, net keturias valandas, tačiau abėjingų ji tikrai nepaliko. Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas "Ąžuoliuko" atstovas Stanislovas Naikauskas.

Ketvirtadienį į varžybas rinkosi 3 ir 4 klasių mokiniai. Čia susirinko dar didesnis komandų skaičius viso -9. Iš pradžių jos žaidė 3 grupėse. Grupių nugalėtojai sudarė finalinį trejetą, kur išsiaiškino visus prizininkus. A grupėje geriausiai sekėsi Obelių vaikams, kurie aplenkė llaibgaliečius ir kriauniečius. B grupėje nepralenkiami buvo šeimininkai Senamiesčio vaikai, kurie aplenkė Rokiškio pradinės mokyklos ir juodupės vaikus. C grupėje nugalėjo Kavoliškio vaikai, antri liko "Ąžuoliuko", o treti "Varpelio" vaikai. Finalinio trejeto varžybos prasidėjo Senamiesčio ir Obelių dvikova, kuri pasibaigė lygiosiomis 1-1. Po to Senamiestis 2-1 nugalėjo Kavoliškį. Kavoliškio ir Obelių vaikų dvikovoje užfiksuotos lygiosios.

Galutinė komandų rikiuotė:

1. Senamiestis 4 tšk.

2. Obeliai 2 tšk.

3. Kavoliškis 1 tšk.

Geriausias turnyro žaidėjas Eimantas Šeškus iš Obelių mokyklos-darželio.

Turnyre buvo visko ir pergalės šokių, ir pralaimėjimo ašarų, ir nedidelių traumų. turnyro organizatoriai tikisi, kad šis "Futboliuko" turnyras nepaskutinis, kad ateityje jis taps tradiciniu. Turnyro organizatoriai dėkoja visoms mokykloms ir mokytojams kurių vaikai dalyvavo futbolo turnyre.

3-4 kl. varžybų momentai (finalinis trejetas)P3090090.JPG