TURNYRO NUOSTATAI

Turnyro tikslai:
  1. Populiarinti futbolą tarp rajono gyventojų.
  2. Organizuoti jaunimo ir dirbančiųjų gyventojų laisvalaikį.
  3. Stengtis, kad turnyras taptų tradiciniu ir prirauktų, kaip galima daugiau dalyvių.
 Varžybų vieta ir laikas:
  1. Varžybos vykdomos sporto centro stadione.(pagal galimybes kituose rajono miestelių, mokyklų stadionuose)
  2. Varžybos vyks 2010 m. rugsėjo mėn. Finalas rugsėjo 26 d. 13 val.
 Varžybų dalyviai ir varžybų eiga:

1.      Varžybose gali dalyvauti visi rajono gyventojai, ne jaunesni kaip 15 metų, tam tikslui reikia suburti futbolo komandą ir užsiregistruoti.

2.      Komandos sudėtis iki 12 žaidėjų. Visi žaidėjai turi užsiregistruoti iki pirmų varžybų. Negalima atstovauti dviems komandoms turnyro metu.

3.      Varžybų metu rungtyniauja 6 aikštės žaidėjai ir vartininkas. Žaidžiama du kėliniai po 30 minučių nestabdant laiko, pertrauka tarp kėlinių 5 minutės.

4.      Žaidėjų keitimas vykdomas pagal salės futbolo taisykles ( galima keisti kiek norima žaidėjų ir kiek norima kartų svarbu, kad vienu metu aikštėje nebūtų daugiau kaip 7 žaidėjai).

5.      Komandai būtina turėti vienodos spalvos aprangą. Būtina dėvėti kojų apsaugas.

6.      Komandų žaidėjai už šiurkštų žaidimą, nekultūringą elgesį, necenzūrinius žodžius varžovų ar teisėjų atžvilgiu baudžiami įspėjimu, o pasikartojus panašiems atvejams tų pačių rungtynių metu šalinami iš aikštės be galimybės pakeisti. Pašalintas žaidėjas privalo praleisti sekančias varžybas arba teisėjų ir organizatorių sprendimu šalinamas iš turnyro. Žaidėjas turnyro metu surinkęs tris geltonas korteles praleidžia sekančias varžybas.

7.      Varžybos vykdomos Olimpine dviejų minusų sistema. Vieną sykį pralaimėjusioms komandoms sudaroma atskira lentelė. Stipriausia iš vieną sykį pralaimėjusių komandų patenka į finalą, kita komanda patenka iš nei sykio nepralaimėjusių komandų tarpo. Pirmame etape visos komandos tarpusavyje susitinka du sykius, varžybos vykdomos namai išvyka principu, kur lemia įmuštų ir praleistų įvarčių skaičius. Komandai be pateisinamos priežasties neatvykus į varžybas įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0-5.

8.      Rungtynėms teisėjauja vienas teisėjas, finalui gali teisėjauti du teisėjai.

Nugalėtojų išaiškinimas ir apdovanojimai:
  1. Taurę laimi finalines rungtynes laimėjusi komanda.
  2. Pirmo ir sekančių etapų metu pagrindiniam varžybų laikui pasibaigus ir rezultatui esant lygiam skiriami du papildomi kėliniai po 7 minutes. Jeigu ir jie neišaiškina nugalėtojo skiriami 9 metrų baudiniai, juos muša 5 žaidėjai iš kiekvienos komandos paeiliui.
  3. Komanda nugalėtoja apdovanojama taure. Asmeniniai apdovanojimai gali būti įteikiami:

a)      daugiausia įvarčių įmušusiam žaidėjui,

b)      geriausiam žaidėjui,

c)      kitiems žaidėjams t.t.

1. Priziniam fondui ir teisėjų paskatinimui įvedamas mokestis 15 lt. Komandai vienerioms varžyboms. Pinigai turi būti sumokėti iki varžybų pradžios. Komandai iki varžybų pradžios nesumokėjusiai 15 lt. Įskaitomas pralaimėjimas 0-5.
  2. Informacija apie turnyro eigą pateikiama adresu www.rokiskiofk.lt , laikraštyje „Gimtasis Rokiškis“.