Istorinė pergalė LFF taurėje (Rokiškio FK Pipirini - Vilniaus FK Snoras 4-1)

2010 06 09

 Lietingą birželio 8 dienos vakarą Rokiškio futbolo klubas įsirašė istorinę pergalę. Dalyvauti Lietuvos futbolo federacijos taurės varžybose šiais metais neplanavome. Futbolo federacija per atsitiktinumą mus įtraukė į dalyvių sąrašus, ištraukus burtus iš karto patekom į antrą varžybų turą.

 Vakar viskas buvo daug geriau negu praėjusį šeštadienį. Lijo lietus, atvažiavo visas Atomo penketukas, tik varžovas buvo visiškai neaiškus. FK Snoras SFL D diviziono lyderis, dalyvauja senjorų, paplūdimio ir kitose varžybose. Svečių atvykimas šiek tiek užtruko. Teisėjai pažystami iš Panevėžio.

 Mūsų startinė sudėtis beveik optimali. Vartuose Guminis, gynybos centre Mindė su Dainium, kraštuose Liudas ir Ernestas. Centro saugai Gasas su Andrium, kraštuose Saška ir Gedvė. Puolėjų dvejetas Agnius plius Marius.

 Varžybos prasidėjo mūsų pavojingu išpuoliu. Svečiams prireikė laiko, kad apsiprastų su nauja aikšte. Nors ir sunkiai, bet jie perėmė kamuolio kontrolę. Netgi vyresni svečių komandos žaidėjai, puikiai kontroliavo kamuolį, judėjo aikštėje. Galima sakyti, kad iniciatyva pirmame kėlinyje priklausė svečiams. Jie kėlė daugiau kampinių, daugiau sykių smūgiavo į vartus. Du sykius iš ties pavojingai, bei turėjo vieną išėjimą vienas vienas prieš vieną. Mūsų įsiminė Andriaus baudos smūgis, Agniaus prasiveržimas. Kėliniui artėjant į pabaigą į aikštę atskrido ančių šeima. Jautėsi, kad jos čia ne pirmą sykį - vietinės. Gal tai laimės paukšiai? Gavom teisę į baudos smūgį maždaug iš 25-30 metrų. Prie kamuolio priėjo Gedvė. Nežinau kaip varžovai pastatė sienelę, bet Gedvės smūgis ją "apėjo", vartininkas taip ir liko stovėti vietoje, o kamuolys įlėkė į kairį vartų kampą. Po pirmo kėlinio 1-0 mes priekyje.

 Laukė sunkus antras kėlinys, nes varžovai atrodė pakankamai grėsmingai. Tik prasidėjus antram kėliniui prie varžovų vartų įvyko keletas "rikošetų", kamuolys atšoko Mariui ir šis permetė jį per varžovų vartininką 2-0 jau lengviau. Po šio įvarčio mūsiškiai atsipalaidavo tuo tarpu varžovai pradėjo daugiau nervintis. Daug kovos vyko aikštės viduryje. Mūsų gynyba atlaikė spaudimą, ne be klaidų. Šį sykį daug užtikrinčiau sužaidė Ernestas, mažiau klydo Liudas. keletą sykių šauniai vartus apgynė Guminis. Varžyboms artėjant į pabaigą gavom teisę iš kairės pusės mušti baudos smūgį Andrius pakėlė, Agnius smūgiavo galva, Dainius pridėjo ir rezultatas tapo 3-0. Marių pakeitė Algis, Liudą Elvis, o vietoj Saškos išėjo Meistras. Galima teigti, kad nei vienas žaidimo nesugadino, nors replikų buvo visokių. Vienos atakos metu Algis pavojingai įsiveržė į priekį varžovai jį pasivijo prie savo baudos aikštelės, bei pargriovė. Smūgiui ruošėsi Dainius, už jo stovėjo Gasas. Dainius spurtavo į šalį varžovai pagalvojo, kad perdavimas seks būtent jam. Gasas smūgiavo į vartus. Kamuolys pro sienoje atsiradusią skylę pataikė tiesiai į vartus 4-0. Varžybų pabaigoje įvyko kažkos kritimas mūsų baudos aikštelėje. Arbitras nedvejodamas parodė į 11 metrų žymę. Varžovas smūgiavo taikliai 4-1. Iki varžybų pabaigos kelios minutės, per jas nieko rimto neįvyksta. Finalinis teisėjo švilpukas skelbia sunkią mūsų pergalę. Negausūs žiūrovai išlydi komandą aplodismentais.

 Istorinės pergalės dalyviai: Vitalijus Karpovas, Liudas Navickas, Ernestas Kavoliūnas, Dainius Staniulis, Mindaugas Kučys, Andrius Prunskus, Mantas Gasiūnas, Gedvidas Sirvydis, Aleksandras Samoilovas, Agnius Sadauskas, Marius Šakalys, Algis Kublickas, Elvinas Malcius, Raimondas Vilkickis, Virgis Mikalauskas.